Türk Eximbank, Credento ile işbirliğine gitti

Türk Eximbank, Credendo ile işbirliği anlaşması imzaladı

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Belçika ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel’de Avrupa’nın önde gelen ihracat kredi kuruluşlarından Credendo ile işbirliği anlaşması imzaladı.
Türk Eximbank'tan yapılan açıklamaya göre Anlaşma, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve CREDENDO CEO’su Dirk Terweduwe tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay ve Ticaret Başmüşaviri Bülent Uğur Ecevit’in katılımlarıyla Brüksel Büyükelçiliği’nde imzalandı.
Açıklamada şu bilgiler verildi:
"Türk Eximbank ile Credendo arasında imzalanan anlaşma vesilesiyle tarafların birbirleri ile gerek hâlihazırda faaliyetlerini yürüttükleri, gerekse ticarette aktif rol üstlenmeyi hedefledikleri pazarlarla ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları hedeflenmektedir. Diğer taraftan, taraflar arasında ihracat kredi
sigortası ve yatırım sigortası alanlarında bilgi ve görüş paylaşımının önünü açan bu anlaşma ile Türk Eximbank’ın mevcut uygulamalarının geliştirilmesi ve yeni ürünlerin uygulamaya koyulması hususunda
CREDENDO ile işbirliği içerisinde olacaktır. Ayrıca, bu anlaşma ile Türkiye ve Belçika firmalarının başta Afrika ülkeleri olmak üzere, üçüncü ülkelerde gerçekleştirecekleri projelere iki ihracat kredi kuruluşunun ortak destek sağlamasının önü açılmaktadır.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica