Türk ve Yunan polisinin BMW fiyatı gerçekleri!

BMW fiyatları Türk Polisini düşündürürken krizle boğuşan Yunan polisini nasıl sevindirebiliyor. Araba fiyatlarının Türkiye’deki içler acısı hali yeniden ortaya çıktı

Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan’daki polis maaşıyla 2015 model BMW fiyatı kıyaslandığında Türk polisinin ekonomik açıdan ne zor durumda olduğu gözler önüne serildi.Yunan polisi 1 yıllık  maaşıyla 2015 model bir BMW’ye binebilirken Türk polisi 1 yıllık maaşıyla ancak 2002 model bir BMW sahibi olabiliyor. Bu acı gerçeği ‘raporlar’ adlı sosyal medya platformu paylaştı.

TÜRK VE YUNAN POLİSİNİN ALABİLECEKLERİ BMW'LER!

Yunan polisinin  bir yıllık toplam maaşı 16.800 euro olarak bilinirken yapılan paylaşımda Yunan polisinin bu maaşla 16 bin 900 euroluk 2015 model bir BMW’ye binebileceği ortaya koyuldu.

Türkiye’de ise ikinci el araba satılan bir platformdan 2002 model bir BMW’nin fiyatı 83 bin TL olarak gösterilirken bir yıllık Türk polisinin maaşı 82 bin 800 TL olarak hesaplandı.

Çok ciddi bir krizle boğuştuğu bilinen Yunanistan da bile araba fiyatları Türkiye’den çok daha iyi durumda olduğu gözükürken Türkiye’de vatandaştan ÖTV ve KDV adı altında kesilen paranın büyüklüğü yeniden gözler önüne serildi. Sonuç olarak ekonomik krizle boğuşan Yunanistan'ın araba fiyatlarında vatandaşlarına 'ekonomisi uçan' Türkiye'den çok daha uygun şartlarda temin ettiği ortaya çıktı. Milli Gazete

YORUM YAP

YORUMLAR (0)