Türkiye'nin en hızlı büyüyen FinTek şirketi Finartz

Finartz, son dört yıllık dönemde yüzde 2.478 büyüme ile Deloitte tarafından belirlenen Teknoloji Fast 50 listesinde en hızlı büyüyen FinTek şirketi oldu

Finartz, son dört yıllık dönemde yüzde 2.478 büyüme ile Deloitte tarafından belirlenen Teknoloji Fast 50 listesinde en hızlı büyüyen FinTek şirketi oldu. Uluslararası danışmanlık şirketi olan Deloitte tarafından 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen ve son dört senelik net satış gelirlerinin büyüme oranına göre belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri açıklandı. 2016’da kurulan ve şirketlere güvenli ödeme çözümleri sunan bir FinTek stüdyosu olan Finartz, son dört yıllık dönemdeki yüzde 2.478 büyüme oranı ile Deloitte Technology Fast 50 listesinde genel sıralamaya 4'üncü, FinTek kategorisinde ise 1'inci sıradan girerek Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında yerini aldı.

Finartz bu sonuç ile 2021’in yaz aylarında gerçekleşecek olan Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’yı kapsayan EMEA Fast 500 listesine de aday olmaya hak kazandı. Finartz’ın büyüme oranını değerlendiren Finartz CEO’su Cihan Demir, “2016 yılında nakitsiz topluma inovatif çözümler vizyonu ile kurduğumuz yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çeken Finartz’ın Deloitte Fast 50 listesinde yer alması bizleri oldukça gururlandırdı. Ödeme sistemleri alanındaki tutkumuz ile geliştirdiğimiz altyapı ürünleri ile Türkiye’nin en büyük FinTek studio’su olma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)