Türkiye’nin PCI PA-DSS ve EMV onaylı ilk Android POS’u: PAYSTEIN P90

Verisoft geleneksel ve alternatif tüm ödeme yöntemlerini kabul edebilen Android POS PAYSTEIN P90 ile Türkiye’de bir değişim süreci başlatmaya hazırlanıyor…

Uçtan uca ödeme sistemleri çözümleri sunan Verisoft, POS yazılım ve entegrasyonu konusundaki çözümlerine “yeni nesil ödemelerin mucidi” PAYSTEIN P90’ı ekledi. Model için ünlü bilim insanı Albert Einstein’dan esinlenen şirket, bu yenilikçi ürün için gerekli tüm sertifikasyon süreçlerini tamamladı. Verisoft CEO’su Onur Alver, PAYSTEIN P90’ın güvenli ödeme altyapısı, yüksek performansı ve ergonomik yapısıyla ödeme dünyasının hayatını kolaylaştıracağını vurguluyor. 

Alver, “Ödeme sektöründeki dinamiklerin değişimi; yazarkasa POS konusundaki son gelişmeler, kullanım zorunluluğunun zamana yayılması ve standartlar gereği sahadaki eski cihazların değişecek olması sektörü katma değerli servislere yöneltecek. Verisoft olarak ABD, Kanada, Dubai ve Slovakya’da devam eden mPOS ve Android POS projelerimizle Türkiye pazarındaki bu değişime de öncülük edeceğiz” diyor. 

ABD, Kanada, Dubai, Türkiye...

Verisoft, PAYSTEIN P90’ın önceki ay First Data sistemleri üzerinde tüm kart markaları için onayları tamamlanmıştı. Geçen ay da PCI PA-DSS v3.2 (Payment Aplication Data Security Standard) onayının da tamamlanmasıyla birlikte PCI ve EMV onaylı ilk Android POS’un pazara sunulması için hiçbir engel kalmadı. Onur Alver, ürünün piyasaya çıkış takvimiyle ilgili şu bilgileri veriyor:

“Yakında ABD ve Kanada’daki üye işyerlerinde PAYSTEIN P90 Android POS cihazları kullanıma alınacak. Dubai’de, Emirates Digital Wallet (EDW) için Mastercard öncülüğünde 16 BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) bankasının dahil olduğu ortak mobil cüzdan projesinde de fiziki POS cihazlarıyla birlikte Android POS’lar da kullanılacak. Bu uygulamaları Türkiye’de de devreye alacağız.” 

Her alternatif ödeme yöntemini destekliyor

Bilindiği gibi Android’in açık platform özelliği bankalara, üye işyerlerine birçok yenilik ekleme, özelleştirme gibi kolay kullanım imkanı tanıyor. Alver, bu özelliğiyle P90’ın diğer tekil POS’lardan bir adım öne çıktığını belirtiyor. Ardından da bu yenilikçi ürünün başlıca özelliklerini şöyle anlatıyor:

“PAYSTEIN P90 ile NFC de dahil hem geleneksel hem de alternatif ödeme yöntemleri kabul edilebiliyor; temaslı/temassız kartlı ödemeler, QR (karekod), mobil ve e-cüzdan ödemelerini destekliyor. Stok sayımı ve takibi, seyyar ödeme imkanı ve sadakat uygulamalarının kolayca hayata alınabilmesi, ürünümüzün diğer özellikleri arasında yer alıyor. PA-DSS v3.2, PCI PTS 5.1, EMV L1 - L2, EMV CL1, PayPass, PayWave, Express Pay, DPAS, UnionPay, Interac sertifikasyonlarına sahip PAYSTEIN P90’ın yüksek performansı, tam dokunmatik ekranı ve uzun ömürlü bataryasıyla kesintisiz hizmet sunulabilecek.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica