Vergi dairelerine POS cihazı geliyor

Maliye, Anayasa Mahkemesi’ne yapılan bireysel başvurular sonucu verilen kararlarda şimdiye kadar 12.5 milyon lira ödeme yaptı

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın, bakanlığının 2016 yılı bütçe tasarısına ilişkin yaptığı sunumun metninde yer alan bilgiye göre, Anayasa Mahkemesi’ne yapılan bireysel başvuru sonucu verilen kararlarda hükmedilen tazminat ve yargılama giderleri için 2015 yıl sonu itibariyle 784 adet dosya kapsamında yaklaşık 12.5 milyon lira ödeme yapıldı.

Ağbal, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunumunda mükelleflerin ödeme yükümlülüklerini hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirebilmesi amacıyla alternatif ödeme kanalları geliştirdiklerini söyledi. Tapu harçlarının kredi kartı ve banka kartı aracılığıyla ödenmesine imkan sağlamak amacıyla bazı tapu dairelerine “Ödeme Terminalleri” yerleştirdiklerini kaydeden Ağbal, “Vergi dairelerinde POS cihazları ile tahsilata başlayacağız. Mükelleflerimizin yapacakları ödemelerini banka ve kredi kartı ile yapmalarını sağlamak amacıyla vergi dairelerine POS cihazları yerleştireceğiz” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)