Verifone kurumsal kimliğini yeniledi

Verifone’dan çağa uygun yeni vizyon, yeni görünüm

Dünyadaki küresel değişime paralel olarak pek çok yeniliğe imza atan ve kurulduğu 1981 yılından bu yana her yıl yeni atılımlar ve yeni gelişmeler gerçekleştiren Verifone, yeni marka kimliğini tüm dünyada aynı zamanda hayata geçirdi.
 
ABD’de kurulan, dünya çapında 110’dan fazla ülkede temsil edilen ve finans-bankacılık, perakende, hizmet, petrol, kamu, ulaşım ve sağlık sektörleri için güvenli ödeme sistemleri üretimi, satış ve teknik destek hizmeti sunan Verifone’un yeni kimliği çağın gereklerine uygun olarak hazırlandı.
 
Elektronik ödemeler, ticaret ve mobilitenin bir araya geldiği, hızla değişen dijital dünyada ticaretin geleceğine yön veren yeni Verifone’u en iyi şekilde yansıtan marka kimliği kapsamında yeni logonun yanı sıra yeni web sitesi, yaratıcılık ve marka sesi gibi diğer unsurlar da bulunuyor.
 
Yeni marka sesi, yeni kimlik…
Verifone’un yeni kimliğinin, dünya çapında müşteriler, ortaklar ve çalışanlarla gerçekleştirilen büyük bir araştırmaya dayandığını vurgulayan Verifone’un CEO’su Paul Galant, yeni marka kimliği ile ilgili şunları söyledi:
“Günümüzde ödemeler ve ticaret alanı geçmişte olduğundan çok daha karmaşık ve heyecan verici. Bununla birlikte müşteriler, Verifone’u en yüksek güvenlik seviyesini sunan ve yeni tüketici olanakları yaratan bir ortak olarak görüyorlar. Ayrıca markamız ticaretin geleceğine doğru emin adımlarla ilerliyor ve bir şirket olarak liderliğimizi ve gelişimimizi sürdürüyoruz. Bu süreçte tasarlanan yeni logomuzun yanı sıra, yeni web sitesi, yaratıcılık ve marka sesi gibi öğeler; Verifone’un marka tanıtımını tamamlamaya ek olarak şirketimiz, müşterilerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımızla daha katılımcı bir ilişki doğmasına neden oluyor.
Verifone’un yeni kimliğinin oluşturulması, dünya çapında müşteriler, ortaklar ve çalışanlarla gerçekleştirilen büyük bir araştırmaya dayanıyor. Bu süreçte Verifone’dan aldığımız geri dönüşler ve sonuçlar; iş adamları, bankalar ve alıcılar için ödemelerin gittikçe artan karmaşıklığını ve sürekli değişen ödemeler konusunda yol gösterici ve yardım edici bir ortağa ihtiyaç duyduklarını gösteriyor.
Başarımız yalnızca araçlarımız ve hizmetlerimizle değil, çalışanlarımızla da alakalıdır. Biz, müşterilerimizle birlikte ticaretin geleceğine yön veriyoruz. Verifone’un güçlendikçe ve başarısı arttıkça müşterilerimizin işletmelerini de güçlendiriyoruz.”
 
Verifone’un yeni markası oluşturulurken, katılımcıların tüm istekleri ve durumlarının göz önünde bulundurulduğunu belirten Verifone Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Leah Roscoe ise “Sonuç, dünya çapınca tüketici ve üreticilerle ilgili yeni deneyimler oluştururken, endüstriyle ve şirketimizle işbirlikçi ve daha güçlü şartlar oluşturan bir kimliktir” dedi.
 
Verifone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş da ödeme sistemleri sektörünün öncü - yenilikçi şirketi Verifone’un küresel değişimi kavradığının altını çizerek şunları söyledi: “Tüketicilerin bizlerden talebi çok net: Her zaman yenilikçi, her zaman tüketicinin yanında ve yalın olmak… Bunun bir kanıtı olarak kurumsal kimliğimiz yenilendi. Yukarıda altını çizmeye çalıştığım çağ değişimini ve çağın gereklerini kurumsal kimliğimizdeki değişim ile damgalamış olduk.”
Verifone Global için en önemli 4 merkezden biri konumunda olan Verifone Türkiye ofisinin Güney Avrupa, Rusya, Ortadoğu ve Afrika Bölgesini yönettiğini belirten Verifone Türkiye Pazarlama Müdürü Hande Özay Yağcı “Verifone Türkiye ekibi olarak bugüne kadar hep yeniliklere imza attık. Yeni marka kimliğimiz de bu yeniliklerden biri. Çalışmalarımız ivmesini yükselterek devam edecek” diye konuştu.
 
Ajans üst yönetimle beraber çalıştı

New York’ta bulunan DeSantis Breindel reklam ajansı tarafından hazırlanan marka stratejisi ve kimliğinin nasıl geliştirildiğini ajans ortaklarından Howard Breindel şöyle anlattı:
“Bu süreç boyunca küresel teknoloji lideri olan Verifone’un özgün niteliklerini ortaya çıkarmak için Verifone’un idari ekibiyle birlikte sıkı bir şekilde çalıştık. Bu yeni marka, sözel ve görsel açıdan Verifone’un çalışanlarını ve küresel olarak karşılaştığımız karmaşık teknolojik zorlukları aşmak için müşterileriyle ve ortaklarıyla ilişkilerini sembolize ediyor. Yeni marka, tüm görsel kimlik sistemlerinden geçmiş olan kendine güvenli ancak erişilebilir bir nüansın yanı sıra güçlenen bir yapıya sahiptir.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica