Verifone perakende sektörünü yeni nesle taşıyor

Kategori Mağazacılar Derneği (KMD)’nin düzenlediği “Perakende Teknolojileri Sempozyumu”, Wyndham Grand Hotel Levent’te gerçekleştirildi.

Perakende ve teknoloji çözüm ortaklarını bir araya getiren “Perakende Teknolojileri Sempozyumu”nda, dünya perakende sektöründeki teknolojik dönüşümler konuşuldu. Sempozyumda bir konuşma yapan Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Onur Altınbaş, Verifone’un perakende sektörünün hayatını kolaylaştıran yeni nesil ürünleri ve geliştirdiği teknolojiler hakkında bilgiler aktardı.

Kategori perakendeciliği ve tedarik sektörlerinin önde gelen 300 üst düzey yöneticisini bir araya getiren Perakende Teknolojileri Sempozyumu, İstanbul’da gerçekleştirildi. Perakende sektörünün güncel konularının ve sektörün yakın geleceğine ilişkin stratejilerin konuşulduğu KMD Perakende Teknolojileri Sempozyumu’nda, Verifone Güney Doğu Avrupa, Türkiye ve Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Onur Altınbaş da konuşmacı olarak yer aldı. Verifone’un sektör yatırımları ve yeni nesil ödeme cihazları hakkında bilgiler veren Altınbaş, Verifone ve Diebold Nixdorf işbirliği ile geliştirilen Olivetti Verifone MX 915 ECR ödeme kaydedici cihazı ve iki firmanın işbirliği sürecine de değindi.

Verifone ve Diebold Nixdorf’un müşterilerin yazar kasa önündeki işlem hızlarına katlı sağlamak için işbirliği yaptığını belirten Onur Altınbaş; “Ödeme sistemleri sektörü bir süre önce köklü bir değişime uğradı. Verifone olarak Diebold Nixdorf ile bu değişimin sebebi olan yeni nesil yazarkasa sürecinde bir araya gelerek, birlikte ‘değişimlerden fırsat yaratma’ hikâyelerinden birini yazdık.” diye konuştu.

Perakende sektöründe “yeni nesil” dönemi başladı

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanma mecburiyeti” yasasından bahseden Altınbaş, yeni nesil Diebold Nixdorf Ödeme Kaydedici Cihaz için, Olivetti Verifone MX 915 ECR bütünleşik yazarkasa POS cihazının entegrasyonuyla maliyet avantajı sağlayarak, müşterilerini yeni nesile taşıdıklarını belirtti. “Diebold Nixdorf’un hızı ve dayanıklılığı ile bilinen bilgisayar bağlantılı masaüstü ödeme kaydedici cihazlarının yeni nesil geçişinde ve yeni nesil Diebold Nixdorf Ödeme Kaydedici Cihaz için, Olivetti Verifone MX 915 ECR bütünleşik yazarkasa POS cihazının entegrasyonu yapılarak sektörde bir ilki gerçekleştirdik. Olivetti Verifone MX915ECR’nin entegrasyonu sayesinde, müşterilerinin istedikleri ödeme yönetimlerini eskisinden çok daha az kaynak ayırarak aktif hale getirme imkânı sağladık. Verifone olarak bu sayede ilerde olabilecek her türlü ödeme yönetimi için piyasada en hızlı entegrasyonu sağlayabilecek konuma geldik.” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica