Verifone perakendeye yönelik çözümlerini tanıttı

Verifone perakendeye yönelik teknolojik çözümlerini “Perakende Fuarı’nda” tanıttı

Perakende sektöründe faaliyet gösteren şirketlere büyük kolaylıklar sağlayan ödeme sistemlerinin öncü şirketi Verifone, 26-27 Kasım tarihinde Lütfi Kırdar’da düzenlenecek olan Perakende Fuarı’nda en yeni teknolojik ürünlerini tanıttı ve yaptığı işbirliklerini paylaştı.

Hizmetleriyle perakende dünyasına iddialı çözümler getiren ve sunduğu platform ile perakendecilere dünyadaki en yeni ve teknolojik çözümleri alt yapı değişikliği gerektirmeden müşterilerine sunan Verifone, telefon ile ödemeden QR kodla ödemeye kadar son teknolojik olanaklarla ödeme yapılabilmesini sağlıyor. Güvenli ödeme sistemleri sektörünün lider markası Verifone, sektörde bugüne kadar gerçekleştirdiği bu büyük teknolojik çözümleri ve işbirliklerini 26-27 Kasım tarihinde Lütfi Kırdar’da gerçekleşen Perakende Fuarı’nda katılımcılarla paylaştı.

VeriFone’un sektöre sunduğu entegre çözümlerden biri olan VPlatform, perakendeciliğe bambaşka bir boyut getirdi. Perakende şirketlerinin hayatını kolaylaştıran sistem, bununla da kalmayıp işletmelerin zaman ve kazanç elde etmelerine olanak sağlıyor.

POS terminalleri üzerindeki yazılımlar ile sağlanan bir tam hizmet platformu olan VPlatform sayesinde tek platform üzerinde birçok servis devreye alınabiliyor. Tüm POS’larda ve yazarkasa POS’larda kullanılabilen VPlatform, mağazalardaki kasa bilgileri ile merkezdeki muhasebe bilgilerini entegre edip, zincir mağazaların anlık raporlama takibi yapabilmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra; VPlatform’un Pay + programı, çalışılan tüm banka uygulamalarını tek cihazda toplamayı mümkün hale getiriyor. Böylelikle Loyalty + programıyla ayrıntılı raporlama alınabiliyor, detaylı kampanya tanımlanabiliyor ve müşteriye hizmet verme hızında artış sağlanabiliyor. Üstelik müşteri profili, ürün, tutar, tarih, bölge bazlı sadakat programlarını hayata geçirebilmeye ve çapraz sadakat programları oluşturmaya da imkan tanıyor. 12 bankayı tek bir POS cihazında birleştiren VPlatform’un sağladığı avantajlar şöyle sıralanabilir:

* YANLIŞLIK ANINDA FARKEDİLİYOR… Alışverişin yoğunlaştığı anlarda kasiyer, tutar yerine POS’a yanlış bir miktar girerse hem müşteri memnuniyeti düşer hem de muhasebesel tutarsızlıklar oluşabilir. VPlatform, kasa-POS entegrasyonu sayesinde kasa üzerinden girilen

tutarı, taksit sayısını ya da puan kullanım talebini otomatik olarak POS cihazına iletiyor. Böylece hem müşteri hem de şirket tutarlı, güvenilir ve hızlı bir alışverişin mutluluğunu yaşar.

* TÜM OPERATÖRLERE ÖDEME MÜMKÜN… Temassız ödemelere de uygun olan VPlatform’da tüm operatörlere POS cihazından TL yüklenebiliyor ya da fatura ödemesi yapılabiliyor.

* GÜN SONU RAPORLAMADA KOLAYLIK… VPlatform, her bankanın farklı formattaki gün sonu raporlarını alma işlemini de kolaylaştırıyor. Bu raporlar ayrı ayrı değil, birleştirilmiş halde sunuluyor.

* MÜŞTERİYE MEMNUNİYETİ BİRİNCİ SIRADA… Mağaza müşterilerinin telefonlarına TL yükleme, fatura ödeme gibi birçok kolaylık da sunan VPlatform, sadakat kart uygulamaları ve hediye çekleri ile memnuniyeti artırıyor.

* BİR KAHVE ÜCRETİNE CİRO ARTIŞI… VPlatform, 5 ya da 5 bin mağazalı zincirlerde günde bir kahve ücretine ciro artışı, müşteri sadakati ve maliyette düşüş sağlıyor.

Köklü geçmişi ve güçlü AR-GE merkeziyle ödeme sistemlerinin lider firması Verifone, bugüne kadar sayısız işbirliğine imza attı. Verifone, fuarda son perakende çözümü VPlatform üzerinden gerçekleştirdiği büyük projeleri kamuoyu ile paylaştı.

THY, VPLATFORMA GEÇTİ…

Türkiye’nin önemli marka değerlerinden Türk Hava Yolları, yurt içi tüm ofis ve acentelerinde kullanılan ödeme altyapısında Verifone’un uçtan uca ödeme çözümü VPlatform’u tercih etti. THY, VPlatform sayesinde acentelerle satış ofislerini ortak bir ödeme platformunda buluşturup kampanya ve taksit avantajlarını birçok banka için tek bir POS üzerinde sunabiliyor ve binlerce noktadan gerçekleşen işlemler finans departmanına yük getirmeden muhasebe sistemleri ile entegre oluyor.

HAFELE’DE VLATFORM İLE YENİ DÖNEM…

Tek bir mağazadan 5 bin mağazalı zincirlere kadar tüm perakende dünyasında günde bir kahve ücretine ciro artışı, müşteri sadakati ve maliyette düşüş sağlayan VPlatform, öncü mobilya ve kapı aksesuarları firması Hafele’yi de müşterileri arasına kattı. Mağazalarındaki ödeme altyapısını Verifone uzmanlığı ile yeniden yapılandıran Hafele, bu dönüşümle birlikte hem ödeme sistemlerinde hız kazandı, hem de ciro artışı sağladı.

EBEBEK’LE DEV İŞBİRLİĞİ…

Birçok perakende ve alışveriş noktasında fark yaratan Verifone’un bir diğer işbirliği ise 37 mağazasıyla, anne-bebeğin tüm ihtiyaçlarına cevap veren perakende zinciri ebebek. Mağazalardaki POS cihazlarının verimli yönetilebilmesi ve istenilen tüm raporların VPlatform’dan bizzat alabilen ebebek, satış ve alt yapısını Verifone’a emanet ederek ödeme çözümlerinde yeni bir dönemin kapısını açtı.

VPLATFORM, KİLER’E CİDDİ VERİMLİLİK SAĞLADI…

Artan mağaza sayısı ile yoğunlaşan iş yüküne karşı ödemelerdeki yavaşlık için çözüm arayışına giren Kiler, kredi kartı çekimlerini en iyi ve en güvenli şekilde kontrol altına almak ve kullanıcı hatalarının önüne geçmek için VPlatform’u seçti. VPlatform, Kiler’in operasyonel süreçlerine getirdiği kolaylık ve esneklik ile maliyetleri düşürerek ciddi bir verimlilik sağladı.

ENGLISH HOME’DA ÖDEME ALTYAPISI HIZLANDI…

Mağazalarındaki ürün sirkülasyonu ve stok yönetiminin başarının temel unsurlarından biri olduğunu düşünen English Home da VPlatform’u seçen bir diğer mağaza zinciri oldu. English Home, VPlatform sayesinde müşteriye basit bir ödeme alt yapısı sağlıyor ve tüm parametreleri hızlı bir şekilde değiştirip gözlemleyebiliyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica