Visa'dan kripto paraya ambargo

Visa, kriptopara destekleyen bazı banka kartlarını sistemden çıkarttı

Visa, geçtiğimiz Cuma günü itibariyle büyük kriptopara kart sağlayıcılarından olan WaveCrest ile ilişkilerini kestiğini açıkladı. Bunun sonucunda kartları kullanan binlerce kullanıcı hiçbir işlem yapamadı ve paralarına erişme konusunda sorun yaşadı.

Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Avrupa’da bulunan kart sağlayıcısının bazı işletme kurallarını ihlal ettiğini açıkladı. WaveCrest’in bazı kriptopara cüzdanları ile bağlantılanan banka kartlarının ise bu sebeple kapatıldığı ve sistemden çıkartıldığı açıklandı.

WaveCrest, e-para kurululuşu lisansı olan bir işletme olduklarını kart sahiplerine yönelik yaptığı açıklamada ise fonlarının güvende olduğunu ve diğer kanallar aracılığıyla hak sahiplerine geri ödeme yapılacağını dile getirdi.

Mağdur olan kriptopara girişimleri hangileri?

WaveCrest ile Visa arasında yaşanan olay ise en çok kriptopara birimi için kart geliştiren ve WaveCrest’ten kart hizmeti alan girişimleri etkiledi. Aralarında Bitwala, Cryptopay, Wirex ve TenX gibi girişimlerin dağıttığı bu kartların sahipleri problemler yaşadı. Bu girişimleri kullanan müşteriler, kriptopara birimlerini nakite çevirerek Visa markalı ön ödemeli kartlarına yüklüyor ve kartlı alışveriş yapabiliyorlardı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica