Yapay zekanın dünya 16'ncısı Türkiye'den

Yerli yabancı birçok şirket için sanal asistan geliştiren CBOT, dünya çapında ilk 16 şirket arasına girdi. CBOT imzalı sanal asistanlar üzerinden konuşmalar 400 milyona ulaştı. CBOT CEO’su Mete Aktaş, “Çağrı maliyetlerini 5’te 1'ine düşürüyoruz” diyor...

Son kullanım müşteri deneyimi ve sadakat çözümlerinde daha fazla artan sohbetlerde özellikle salgınlaşmakla ve kişisel çözümler sunma sağladı. Türkiye'nin yapay zeka tabanlı sanal asistanlar konusunda lider şirketi CBOT da 2020 yılında belki sohbetbot projeleri pek çok şirketin dijital dönüşümünde kritik bir rol oynadı. CBOT'un 2020 yılında imza attığı projelere bakıldığında; bankacılıktan telekom sektörüne, oyundan otomotive, startup'lardan, mobil hizmet / alışveriş uygulamalarına kadar geniş bir faaliyet gösteren güçlü markalar için soruları cevaplayan ve eşleyen chatbot'lar geliştirdiği görülüyor.

80 milyona dokunacak çapta 400 milyon etkileşim

Çok sayıda özel şirketin ve kamu kurumunun dijital dönüşümünü yapmak CBOT milyonlarca deneyimlerini geliştirdi. CBOT chatbot'larında 2020'de; farklı yaş gruplarından, farklı sosyo-ekonomik gruplardan ve farklı sektörlerin kullanıcılarından ve çalışanlarından gelen 400 milyon konuşma gerçekleşti. CBOT devam eden projeleriyle birlikte bugün 80 milyonluk geniş bir kitleye hizmet veren Türkiye'nin yapay zeka platformu olarak 2021'de de emin adımlarla ilerliyor.

Ses yapay zekası CBOT SPEECH ile güçlenen bütünsel müşteri hizmetleri otomasyonu

Şirket; bir ses yapay zekası olan CBOT SPEECH ürünüyle de bütünsel bir müşteri hizmetleri otomasyonu yapısı kuruyor. CBOT KONUŞMA çağrı merkezinde bulunan sesli yanıt sistemlerine (IVR) de dahil olarak artık sesli çağrılarda da otomasyon sağlayabiliyor. Çağrı merkezini arayan bir müşteri CBOT'un yapay zeka teknolojisi ile karşılanıyor ve canlı bir insan ile konuşur gibi bir deneyim sunularak, chatbot ile otomatik yanıtlanıp çağrı sonlandırılabiliyor. Gerçekleştirilen kurumların müşteri hizmetleri operasyonlarında insan + yapay zeka çözümleri çözümlendirilerek, söz konusu hizmet daha verimli ve etkin hale getiriliyor. CBOT, CBOT SPEECH ile artık uçtan uca bir müşteri hizmetleri otomasyonu sağladı platform olarak hizmet veriyor.

Bunun için yapay zeka ve diyalog yönetiminde bulunduğu yerde CBOT CORE, ses teknolojisinin bulunduğu CBOT KONUŞMASI, entegrasyonların ve diyalogların kod yazılmadanabilmesini sağlayan CBOT FUSION dikkat çekiyor. Ayrıca, tüm diyalogların detaylı raporlamasınının yanı sıra yapay zeka mesaj çıkarılması alınmasını sağlar CBOT ANALYTICS ve canlı bir müşteri temsilcisiyle yazışma yapılmasını yine yapabilir zeka teknolojisi içeren CBOT CANLI SOHBET, platformun bütünsel bir müşteri hizmeti sunmasını sağlıyor.

"Ar-Ge'ye gelirimizin% 40'ını yatırıyoruz"

CBOT Kurucu ve CEO'su Mete Aktaş, şirketin 2020 yılı karnesini şöyle değerlendirdi: “CBOT olarak 2020 yılını önemli bir büyümeyle kapattık. İş ortaklıklarımızı artırırken Türk mühendislerden aldığımız güçle geliştirdiğimiz yapay zeka teknolojimizle platformumuzu daha ileri bir noktaya taşımaya devam ettik. Gelirinin% 40'ını yeniliğe, geliştirmeye ayıran Ar-Ge odaklı bir şirketiz ve CBOT Platformu son teknoloji yapısını koruyacak şekilde geliştirmek bizim en önemli önceliğimiz olacak. Bu nedenle bu yıl CBOT KONUŞMA ses yapay zekasını devreye almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Pandemi iş yapış şekillerini ve özellikle müşteri beklentilerini derinden etkiledi. Şirketlerin karşı kaldıkları dijital müşteri tipi yepyeni bilimsel öğretimi kıldı. Diyalogsal yapay zeka tabanlı chatbot'lar ve voicebot'lar self servis seçeneği ile müşteri hizmetlerinde daha fazla bilgi, daha hızlı sunmayı sağlıyor. Biz de bir ses yapay zeka altyapısı olan CBOT SPEECH'i geliştirerek, CBOT Platform'u uçtan uca hizmet veren bir yapıya kavuştuk. Artık şirketlere dijital müşteri deneyimi noktasında bütünsel bir otomasyon sunabiliyoruz. CBOT olarak 2021'de de ihtiyaçlara cevap büyümek, sadece Türkiye'de değil yurtdışındaki kurumların dijital dönüşümlerine dönüşüme devam edeceğiz. "

YORUM YAP

YORUMLAR (0)