Yapı Kredi'den 822 milyon dolarlık sendikasyon

Yapı Kredi, dolar ve euro olmak üzere iki ayrı dilimden oluşan toplam 822 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.

Yapı Kredi, 367 gün vadeli 360,5 milyon ABD Doları ve 396,5 milyon Eruo tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 822 milyon ABD Doları sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

Banka'dan KAP'a yapılan açıklamda; "19 ülkeden 38 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan sendikasyon kredimizin toplam maliyeti ABD Doları ve Euro için sırasıyla Libor + %2,15 ve Euribor + %1,75 olarak gerçekleşmiştir" bilgisi paylaşıldı.

Ülkemiz ekonomisini desteklerken, sürdürülebilir gelecek için de çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Sürdürülebilir ekonomik büyümenin ancak çevresel ve sosyal sürdürülebilirlikle mümkün olduğuna inandıklarını belirten Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, şu değerlendirmede bulundu: “Sürdürülebilirliğin, tüm paydaşlarımız için öneminin farkındayız. Bu anlamda sürdürülebilirliği her alanda benimseyerek iş süreçlerimize entegre ediyoruz. Bu yıl, sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı ikinci sendikasyon işlemimize imza attık. 360,5 milyon dolar ve 396,5 milyon euro olmak üzere iki ayrı döviz cinsinden sağladığımız kredi, dış ticaretin finansmanı için kullanılacak. Sağladığımız bu sendikasyon kredisi, uluslararası arenada ülkemiz ve bankamıza duyulan güvenin de önemli bir göstergesi. Yapı Kredi olarak, önümüzdeki dönemde de ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlarken, daha iyi bir gelecek için sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)