Yazmak için bu sonbahar çok ideal

Senaryo Stüdyosu, yazmakla ilgilenen herkesi bünyesindeki farklı içeriklerle bezeli atölye, proje, ücretsiz seminer, blog ve yazı gruplarına bekliyor. Sonbaharı ve Senaryo Stüdyosu’nu kaçırmayın!

Senaryo Stüdyosu yazmak isteyen, yazmakla ilgilenen herkesi etkileyici içeriklerle bezeli eğitimlerine davet ediyor. Ezel Akay, Levent Kazak, Ayşenil Şamlıoğlu, Barış Pirhasan, Irmak Zileli, Melisa Üneri, Elif Çongur, Hüseyin Kuzu, Ata Egemen Çakıl, Deniz Göktaş gibi alanında yetkin pek çok ismin rehberlik ettiği programlar arasında senaryo, roman, öykü, oyun, belgesel, stand up, anime, manga, libretto, film müziği, kamera önü oyunculuk gibi farklı alanlarda eğitimler yer alıyor. Geçen sezonu yoğun biçimde kapatan Senaryo Stüdyosu yeni dönemde yeni programları bünyesine ekleyerek ‘yazı’yla büyümeye devam ediyor.

Sinema Sektörüne Prospektüs

Elif Çongur, Melisa Üneri ve Levent Kazak tarafından verilen ‘Prospektüs’te akademik bilgiyle sinema ve televizyon sektörünün deneyimleri harmanlanıyor. Katılımcıların yazılarında dramatik yapı kurarken kullanacakları bir prospektüs sunuluyor. Tema, konu, karakter, hikâye gelişimi, ilişkiler düzeni, çatışma gibi temel kavramlardan yola çıkarak özgün hikâyeler oluşturuluyor. 6. dönemine başlayacak olan ve çok ilgi gören Prospektüs temel eğitim atölyesinde son kalan koltukları kaçırmayın.

Stand-Up Atölyesi

"Neden Stand-Up Atölyesi Olmaz”da Deniz Göktaş mizahın her yönünü ele alıyor. Göktaş, tecrübelerini, mizahla kurduğu ilişkileri eğlenceli bir atmosferde paylaşıyor. İster ilham alın ister mizaha ciddiyetle bakın bu atölye olmayan atölyeye defalarca katılmak isteyeceğinize eminiz.

Edebi Metinden Kısa Filme 

“Edebî Metinden Senaryoya” atölyesinde Hüseyin Kuzu, kısa bir öykünün nasıl kısa film senaryosu haline geleceğini anlatıyor. Ekimde başlayacak bu bir aylık atölyede kenarda duran metinlerinizin senaryoya nasıl dönüştüğünü görünce heyecanlanacaksınız.

Anime ve Mangacılar Buraya

Dünyadaki milyonlarca anime ve manga tutkunu insan yanılıyor olamaz! “Anime ve Manga Atölyesi”nde Ata Egemen Çakıl işte bu büyülü alanın ustaları, tarihi ve türleriyle beraber büyük anime ve manga mirasını derinlemesine ele alıyor. Kafanızdaki anime ve manga fikirlerinin bir proje şeklinde hayat bulması heyecan verici olacak.

İlk Romanınızı Yazın

Yazar Irmak Zileli “Romana Hazırlanmak”, ilk romanını yazmak için sabırsızlananlar için hikâye ve karakterler üzerinden rehberlik ediyor. Bir roman yazmanın telaşlı ve heyecanlı atmosferinde deneyimli bir yazarın rehberliğini almak bu zorlu yolun keyfini çıkarmanızı sağlayacak. Daha önce pek çok kişinin katıldığı bu atölye kasım ayında 4. kez açılacak.

Çocuklar İçin Nasıl Yazılır?

Senaryo Stüdyosu “Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık” atölyesine başladı. "Babam Bir Kutup Ayısı" atölyesinin de yürütücüsü olan Firuze Engin çocuk edebiyatına ilgi duyan katılımcılarla çalışıyor. Bu atölye 12 hafta sürecek uzun soluklu bir yaratım macerası.

Dijitale Dijital Projeler

GAİN sponsorluğunda yürütülen “7 Kadın 7 Dönüşüm” ve “Hayatım Film Olur” projelerinde katılımcıların kendi yaşamlarının odakta olduğu belgesellerin çekimleri sona ermek üzere. Senaryo Stüdyosu’nda üretilen ilk belgesel serileri olacak bu projeleri yakında GAİN TV’de izleyebileceksiniz. 

Yine Storytel sponsorluğunda yürütülen “Babam Bir Kutup Ayısı” atölyesi de sona yaklaştı. Pek yakında tanışma fırsatınız olacak, beklemede kalın. 

Aplikasyonla Yakından Takip 

Senaryo Stüdyosu’nda ‘yazmakla ilgili her şeyi’ takip etmek ve katılabileceğiniz atölyeler, projeler, ücretsiz seminerler, blog ve yazı gruplarından haberdar olmak için mobil uygulamayı indirebilirsiniz!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)