Ak Parti'den Kılıçdaroğlu açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik A Haber canlı yayınında Kılıçdaroğlu'nun saat 22.00'de yaptığı 'Kaçış planının anatomisi' başlıklı açıklamalarına yanıt verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla ilgili konuşan Ömer Çelik, "Dış politikada ne zaman adım atsan Kılıçdaroğlu devrede. Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor" ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendirdiğini belirten Çelik, "Biz demokratik adap içerisinde bu mücadeyi vereceğiz. Hiç kimse seçilmiş Cumhurbaşkanını tehdit edemez" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında Başkan Erdoğan'a yönelik sürdürdüğü iftira kampanyası ile ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik A Haber'de önemli açıklamalarda bulundu.

"KILIÇDAROĞLU İÇ KAOS OLUŞTURMAK İSTİYOR"

İşte Ömer Çelik'in açıklamalarında öne çıkan mesajlar:

Biz siyasetçiyiz. Siyasi dil üzerinden konuşmak istiyoruz. Dolayısıyla karşımızdakilerinde siyasi dil ile konuşan siyasetçiler olmasını isteriz. Demokratik siyasette siyasi rekabet önemlidir. Fakat Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanımıza ve ailesine dönük dili kesinlikle bir siyaset dili değil.

Daha önce de bu konuda açıklama yaptım. Aile kavramını Kılıçdaroğlu kadar hedef alan, aile üzerinden siyaset yapan, Cumhurbaşkanımızın ailesini hedef alarak bu şekilde bir yaklaşım ortaya koyan Türk siyasi hayatında bu kadar çirkin bir yaklaşım hatırlamıyorum ben.

Kılıçdaroğlu sistematik olarak aileyi hedef alan, aile üzerinden konuşan bir dil kullanıyor. Bu bir siyaset dili değil bu bir iftira kampanyasıdır. Dolayısıyla bütün kırmızı çizgileri silmeyen siyasi ahlakla bağdaşmayan bir yaklaşım ortaya koyuyor.

Kılıçdaroğlu iç kaos oluşturmak istiyor. Ortaya attığı iftira FETÖ'nün kampanyası. Dış politikada ne zaman adım atsak, Kılıçdaroğlu devrede. Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor.

"HÜKÜMETİ KANUNSUZLUKLA SUÇLUYOR"

Hükümeti kanunusuzukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor.Kılıçdaroğlu Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı konuların haddi hesabı yok.

En dikkat çekici husus şudur. Cumhurbaşkanını açık bir şekilde tehdit etmek.AK Parti gereken hukuki girişimleri yapacaktır.

Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına itibar edilmemesi gerekiyor.

Kılıçdaroğlu herkesi suçluyor demokrasiyi hedef alıyor. Söylediği şey sadece iftira atmak.YORUM YAP

YORUMLAR (0)