Akbank esnek çalışma saatlerine geçiyor

Akbank, 641 çalışanıyla birlikte 'Esnek Çalışma Uygulaması'na geçtiğini açıkladı.

 Akbank, 641 çalışanıyla birlikte 'Esnek Çalışma Uygulaması'na geçtiğini açıkladı. Banka ayrıca çalışanların 10.00 ile 17.00 saatleri dışında hiçbir toplantı yapmayacağını da açıkladı.

O SAATLER DIŞINDA TOPLANTI YOK

Konuyla ilgili Akbank İnsan ve Kültür bölümünden tüm çalışanlara gönderilen elektronik postada, "Esnek çalışma uygulamamızı hayata geçirdik ve ilk ayında 641 Akbanklı esnek çalışma saatleri ile birlikte ortak çalışma saatlerimizi de 10.00-17.00 olarak belirledik. Çalışma planlarımıza saygı duyuyor ve artık bu saat aralığı dışında toplantı yapmıyoruz" şeklinde açıklama yapıldı. 

Öte yandan yeni çalışma uygulamasına göre, Akbank çalışanları  belirlenen 3 farklı çalışma saatine geçecek şeklinde duyurular yapılmıştı. Buna göre; "Bankanın personele gönderdiği yazıda, düzene dahil olacak olan bankacıların 08.00-17.00, 09.00-18.00 ve 10.00-19.00 saatleri arasında ki bir mesai saatini seçecekler" denmişti. 

ŞUBELERDE UYGULANMAYACAK

Ayrıca banka söz konusu esnek çalışma modelini  müşteri ile doğrudan temasta olan yani şubecilere uygulamayacak. Bankanın açıklamasına göre, hizmet kalitesinin devamı için şubeciler normal saatlerde çalışmaya devam edecek.

Bu çalışma grubuna dahil olan personelin genel müdürlük, evden çalışan ve bölge müdürlüğü çalışanlarından oluştuğu belirtiliyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)