Altın fiyatları için böyle uyardı!

Altın fiyatları için yaptığı tahminlerle dikkat çeken İslam Memiş, dolar/TL ile gram altın fiyatının yükseleceğini belirterek "Altın yatırımcısı yeni zirvelere hazır olmalı." dedi

Altın fiyatları için yaptığı tahminlerle dikkat çeken İslam Memiş, yatırımcısına yeni uyarı geldi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, btchaber'de yazdığı köşe yazısında altın fiyatları ile ilgili tahminde bulundu.

Memiş, "Para Piyasalarında Teknik Olarak Hangi Seviyeler Takip Edilmeli?" başlıklı köşe yazısında "Altının gram fiyatı haftayı 498 lira seviyesinden tamamladığını gördük. 478-488 lira aralığından çıktı, 492-497 lira aralığına yerleşti. Kısa vade için dolar/TL kurunda kar satışlarının yaşanmasıyla 492 liraya gerileyebilir." dedi.

"ALTIN YATIRIMCISI YENİ ZİRVELERE HAZIR OLMALI"

Altın fiyatları için ilk direnç seviyesinin 502 lira olduğunu ve yükselişin devam edebilmesi için 502 lira seviyesinin üzerinde 2 gece kapanış gerçekleştirmesi gerektiğini vurgulayan İslam Memiş, şöyle devam etti:

"Dolar/TL kuru ile beraber altının gram fiyatının yükselişini sürdüreceğini tahmin ediyorum. 506-515 lira seviyesi sonrasında altın yatırımcısı yeni zirvelere hazır olmalı."

Altının ons fiyatı ise kritik destek seviyesi olan 1.750 dolar seviyesinden haftayı tamamladığını belirten Memiş, "Son bir dip arayışından sonra yükselişini sürdüreceğini düşünüyorum. Önce 1.721-1.680’ler mi, 1.780-1.805’ler mi? Bu sorunun cevabını önümüzdeki haftada daha rahat görebileceğiz." ifadelerini kullandı.

Altın yatırımcısına ons altın tarafında uyarıda bulunan Memiş, "1.835 dolar seviyesinden yüzde 50 dolar pozisyonu alanlar, yükselişlerde dikkatli olmalı." diye yazdı.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)