Altın fiyatları için ter döktürecek saatlere girildi

Altın fiyatları bugün Türkiye saati ile 21.00'da FED'in faiz kararıyla kendisine yeni bir yön bulacak. Altın yatırımcısı FED'e odaklanırken gram altın ne olacak tarafında ise merak arttı

Altın fiyatları bugün Amerikan Merkez Bankası FED’in toplantısına odaklandı. Altın yatırımcısını FED toplantısında çıkacak karar için adeta nefesleri tuttu. Gram altın bu sabah itibariyle piyasalara 492 TL ile başladı. Gram altın fiyatları şu dakikalarda 494 TL’de işlem görüyor.

GRAM ALTIN FİYATLARI GÜÇLÜ SEYREDİYOR

Gram altın fiyatları güçlü bir seyirler yoluna devam ediyor. Gram altın fiyatı ise ağustos ayının başından itibaren dar bir fiyat aralığında sıkışarak işlemlerini sürdürdü. Gram altın fiyatı yeni haftaya 486 TL seviyesinde yükselişle başlayarak yatırımcısını bir miktar sevindirdi. 

GRAM ALTIN FİYATLARI YENİ YÖN BULACAK

Gram altın fiyatı şuan 494 TL seviyesinde işlemler yapıyor. Gram altın fiyatları bugün Türkiye saati ile 21.00’da Fed Başkanı Jerome Powell'ın faiz artırım sinyali ve tahvil alımı azaltımının ne zaman başlayacağına ilişkin takvimi vermesiyle yön bulacak. 

ONS ALTIN TARAFINDA SON DURUM

Öte yandan Çinli Evergrande’nin borç krizinin finansal sistemin tamamına yayılabileceğine dair endişeler altın yatırımcısını odağını FED tarafına daha fazla çevirdi.

ONS altın tarafında ise geçtiğimiz hafta ABD’den gelen enflasyon öncesi 1800 doların üzerine tırmanmıştı. Varlık alımlarının azabileceğine dair beklentiler beraber ONS altın fiyatı haftayı 1753 dolar seviyesinde kapattı.

ONS altın fiyatı bu hafta ise yatırımcının güvenli limana yönelmesiyle iyimser bir hava oluşturarak 1777 dolardan işlem görüyor. Milli Gazete

YORUM YAP

YORUMLAR (0)