Anadolubank ile MetLife’tan güç birliği

Anadolubank, yaklaşık 150 yıldır sigorta sektöründe faaliyet gösteren ve MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile önemli bir iş birliğine imza attı

İş birliği kapsamında, Anadolubank müşterileri MetLife Emeklilik ve Hayat’ın; Hayat, Ferdi Kaza ve BES sigorta ürünlerinden faydalanacak.

Verimli ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle Türk bankacılık sektörünün dinamik ve saygın kurumları arasında yer alan Anadolubank, banka sigortacılığı alanındaki iş birliklerine dünya sigorta devlerinden MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş ile devam ediyor. Anadolubank ile MetLife  Emeklilik ve Hayat A.Ş arasında gerçekleşen iş birliği kapsamında, Anadolubank müşterileri banka şubelerinden MetLife Hayat Sigortası ve MetLife Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) sözleşmesi yapabilecekler.

İş birliği hakkında açıklama yapan Anadolubank Pazarlama ve Sigorta Bölüm Başkanı İnanç Altan, “Anadolubank olarak, Banka sigortacılığı alanında yeni ürünler geliştirerek ve iş birlikleri gerçekleştirerek, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına uygun çözüm önerileri  yaratmak en önemli motivasyonlarımızdan biri. Bu doğrultuda, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Latin Amerika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu’da pazar lideri konumundaki MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile sigortacılık alanında yaptığımız iş birliğinin hazırlıklarını uzun süredir yürütüyorduk. Nisan 2022 itibarıyla MetLife’ın Hayat Sigortası, Ferdi Kaza ve Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) branşlarındaki, müşterilerimize değer yaratacak ürün portföyüyle güçlü bir birliktelik oluşturduk. İş birliğimiz, süreç içinde MetLife’ın Dijital  ve diğer sigorta ürünleri ile zenginleşecek” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)