Analistlerden flaş Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tahmini

Kripto para piyasası ivme kaybederken, popüler bir analist Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve popüler meme altcoin Dogecoin’e dair (DOGE) tahminlerini paylaştı.

Piyasada  Rekt Capital olarak bilinen analist, 295 bin Twitter takipçisine Bitcoin’in yükseliş ivmesini sürdürmek için  önemli bir direnç seviyesini geçmesi gerektiğini söylüyor. Analist, “Haftalık mum, 43.100 doların üzerinde kapanmalı ve BTC, 50 bin doların yukarısına doğru daha da yükselebilir.” ifadesini kullandı. Rekt’e göre, Bitcoin haftalık zaman diliminde büyük bir geri dönüş modelinden çıktı ve şimdi önceki direncini destek için yeniden test ediyor. BTC yükselen üçgen modelinden çıktı. Şimdi BTC, yükselişi tam olarak doğrulamak amacıyla yükselen üçgen modelinin tepesini yeni destek olarak yeniden test etme sürecinde. Yeniden test yapılıyor. Bitcoin, an itibariyle 42.763 dolardan işlem görüyor. Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum‘a (ETH) geçen stratejist, ETH’nin aylık 3.440 dolarlık direnç seviyesini geçemedikten sonra 3 bin dolarlık seviyeyi yeniden test edebileceğini söylüyor. Analist, “ETH, 3.440 dolarlık aylık direnci geçemedi. Bu nedenle, 3 bin dolar seviyesine yeniden düşebilir.” açıklamasını yaptı.

Son olarak Rekt Capital, Dogecoin’i inceliyor ve DOGE’nin yaklaşık 0,28 dolara yükselebileceğini söylüyor. Analist, ”DOGE hala destek olarak düşük 0.14 dolar aralığını geri alma sürecinde. Bununla birlikte, o aralığı destek olarak geri alırsa, DOGE ivme kazanacak. DOGE, 0.142 dolardan işlem görürken, Ethereum 3.210 dolardan işlem görüyor. Elon Musk’ın twitter’dan hisse almasından sonra DOGE ile bahşiş sistemini tanıtması bekleniyor. Bu, DOGE fiyatını etkileyebilir.

Plan B, BTC için yükseliş öngörüyor

Bitcoin stok akış (S2F) modelinin mucidi analist Plan B, Bitcoin’in fiyatı düşerken, gerçekleşmiş piyasa değerinin sabit kaldığını belirtti. Analist, 466 milyar dolar olan Bitcoin’in gerçekleşen değerinin şu anda tüm zamanların en yüksek değerine yakın olduğunu belirtti. Metrik trendine dayanarak, Bitcoin’i bir sonraki tüm zamanların en yüksek fiyatına götüreceğini belirtti. Plan B ayrıca, Bitcoin’in 100 bin dolara ulaştığında,  gerçekleşmiş piyasa değerinin yaklaşık 750 milyar dolar olacağını tahmin ediyor. Gerçekleşmiş piyasa değeri ölçüsü, her bir Bitcoin’in zincir dahilinde son hareket ettiğindeki değerini ölçer. Bu da analistlerin, piyasa katılımcılarının toplam maliyet esasını yaklaşık olarak hesaplamasına olanak sağlar.  Plan B’nin S2F modeline göre, Bitcoin’in mevcut fiyatı olması gerekenden yüzde 55 daha aşağı seviyelerde.

Bu arada, bir CryptoQuant analisti de yakın zamanda Bitcoin’in gerçekleşmiş değerinin ortaya koyduğu yükseliş modeline dikkat çekti. Bitcoin, dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Mevcut fiyat, haftalık zaman diliminde yüzde 7,96’lık bir düşüşe işaret ediyor. Bitcoin fiyatının düşmesinde birkaç başka faktör kilit rol oynadı. Bunlardan biri, birçok piyasayı etkileyen Ukrayna savaşı oldu. Benzer şekilde, AB ve diğer büyük ülkelerden gelen düzenleyici hamleler, kripto piyasasını baskı ve  kontrol altında tutuyor. Deneyimli trader Peter Brandt, Bitcoin’in en az Mayıs 2024’e kadar önemli bir fiyat artışı görmeyebileceğini tahmin etti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)