Bakiyem.com'dan online ödeme çözümleri

“Ödeme almanın en kolay yolu” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Bakiyem.com, kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen farklı büyüklüklerdeki firmalar için online ödeme çözümleri üretiyor

Yeni nesil dijital ödeme çözümleri girişimi olan Bakiyem.com, bugüne kadar farklı sektörlerden 2000’i aşkın firmanın altyapısını güçlendiren, satışlarını artıran çözümleriyle dikkat çekiyor. Türkiye’deki KOBİ’lerin hem ödeme alımında dijitalleşmelerini sağlayacak hem de e-ticaret sektörünün dijitalleşmesine kolay adapte olacakları sistemleri ürettiklerini anlatan Bakiyem.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Umut Yalçın, “Dijitalleşmedeki en önemli gündem konusu, güvenilir altyapı ve finansal akış. Kullanıcılar sunduğumuz çözümlerle iş süreçlerini hem tek platform üzerinden güvenle yönetebiliyor hem de verimliliklerini artırıyorlar” diyor.

Ekonominin hızla dijitalleştiği dünyada iş süreçleriyle birlikte finansal servisler de bu değişime ayak uyduruyor. Temel bankacılık işlemlerinden kredi süreçlerine kadar birçok finansal işlem neredeyse banka şubesine hiç uğramadan gerçekleştiriliyor. İşletmeler, güvenilir ve kullanışlı kanallar aracılığıyla bağlantı kurabilecekleri finans kurumlarıyla çalışıyor ve işlemlerini tek bir platform üzerinden gerçekleştirebilecekleri kolay çözümler arıyor.

Bakiyem.com, kurulduğu 2017 yılından bu yana herhangi bir teknik bilgiye gerek olmadan dakikalar içerisinde online ödeme almayı sağlayan, kolay kullanıma sahip ödeme çözümleri ve bu çözümlere yönelik entegre modüllerle platformlar geliştiren bir finansal teknoloji şirketi. “Ödeme almanın en kolay yolu” mottosuyla çalışmalarını sürdüren Bakiyem.com, kolay, hızlı ve düşük maliyetlerle ödeme almak isteyen farklı büyüklüklerdeki firmalar için online ödeme çözümleri üretiyor. Bir yeni nesil dijital ödeme çözümleri girişimi olan Bakiyem.com, bugüne kadar farklı sektörlerden 2000’i aşkın firmanın altyapısını güçlendiren, satışlarını artıran çözümleriyle dikkat çekiyor.

Dijitalleşmedeki en önemli gündem, güvenilir altyapı ve finansal akış

Covid-19 salgının etkisiyle, 2020 yılında online alışveriş harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 85 büyümüştü. Rekor büyüme yaşayan e-ticaret sektörünün bu yılki büyüme hedefi ise 400 milyar TL. Türkiye’de her geçen gün büyüyen e-ticaret ekosistemine ve ekonomiye katkı sağlayan yaklaşık 100 bin KOBİ, sürdürülebilir bir iş modeli için rotasını dijitalleşme yatırımlarına çevirdi. Dijitalleşmedeki en önemli gündem konusu ise, güvenilir altyapı ve finansal akış.

Türkiye’deki KOBİ’lerin hem ödeme alımında dijitalleşmelerini sağlayacak hem de e-ticaret sektörünün dijitalleşmesine kolay adapte olacakları sistemleri ürettiklerini anlatan Bakiyem.com Kurucu Ortağı Umut Yalçın, “Bugün ağırlıklı olarak tekstil, kimya, kozmetik, eğitim ve gıda başta olmak üzere 52 sektöre hizmet veriyoruz. Asıl odak noktamız ise, KOBİ’ler… KOBİ’ler dijital çağdaki gelişmelere ayak uydurma sürecinde ekonomik, bilgi birikimi ve teknik anlamda sorunlarla karşılaşıyor. Geliştirmiş olduğumuz esnek yazılım mimarimiz ile hem sahadaki bilgi birikimimizi müşterilerimizle paylaşıyor hem de yüksek yatırım maliyetleri olmadan ve teknik desteğe ihtiyaç duymadan dijital dönüşümlerini hızlı ve kolaylıkla tamamlamalarını sağlıyoruz. E-ticarette ödeme işlemi ne kadar hızlı ve avantajlıysa müşterileri ve bayi kanalını yönetmek o kadar kolay oluyor. Kullanıcılar sunduğumuz çözümlerle iş süreçlerini hem tek platform üzerinden güvenle yönetebiliyor hem de verimliliklerini artırıyorlar” diyor.

Tüm finansal işlemler tek panelde dijitalleşiyor

Pandemi sürecinde sahada satış yapan firmaların da e-ticarete yöneldiğini aktaran Umut Yalçın, temassız, link ve QR kod aracılığıyla ödeme yöntemlerinin yaygınlaştığının altını çiziyor. Umut Yalçın, sundukları hizmetlerle ilgili şu bilgileri paylaşıyor: “Bizi rakiplerimizden ayıran en önemli özellik, sektör bazlı çözümleri ve kolay ara yüzleri ile firmalara pratik ve düşük maliyetli kullanım sağlıyor olmamız. Kullanıcılar tek bir panel üzerinden ihtiyaç duyulan tüm ödeme çözümlerine ulaşabiliyor. Tüm bu avantajlara ek olarak daha fazla ürün özelliği sunmamız rekabet avantajı oluşturuyor. Mobil POS uygulamamız firmaların bir fiziki POS cihazına ihtiyaç duymadan, zaman ve yer fark etmeden kolaylıkla ödeme almalarını sağlıyor. B2B şirketlerin hem saha personelini hem bayi organizasyonunu dijitalleştiriyoruz. Bayi Bakiyem ve Saha Bakiyem çözümleri bir şirketin sipariş-ödeme alma süreçlerini iyileştirmek ve iş akışlarını otomatikleştirmek için şirketin muhasebe ve CRM sistemleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşen yazılım hizmeti olarak öne çıkıyor. Link ve QR kodla ödeme, kart saklama sık kullanılan özellikler arasında. Banka Bakiyem, kullanıcıların tüm banka hesap hareketlerini tek sayfadan takip etme olanağı sağlayan bir teknoloji sunuyor. Kullanıcılar cep telefonlarını POS cihazı gibi kullanabiliyor. Ödeme ve tahsilat süreçlerini kolaylaştıran bu ekran sayesinde kullanıcılar nakit akışlarını anlık kontrol edebiliyor. Shopalm platformu ise, firmaların ve bireysel satıcıların bir web sitesi olmadan da sosyal medya hesaplarından ve sunduğu online mağaza üzerinden ürünlerini satmalarını ve kredi kartı ile ödeme almalarını sağlıyor. Shopalm, ödeme altyapısından sipariş takibine kadar bir e-ticaret sitesinde bulunan tüm özelliklerin sahip olduğu online mağaza olmanın yanında kullanıcıların sosyal medya hesaplarında da ödeme alma ve ürün tanıtımı süreçlerini kolaylaştırıyor. Anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile kullanıcıların avantajlı fiyatlarla kargo gönderim ve takip işlemlerini sağlayan Shopalm sayesinde kullanıcılar stok takip, raporlama, sipariş takip, faturalandırma gibi tüm süreçleri tek bir panel üzerinden yönetebiliyor. Özetle Bakiyem.com’un ayrıcalığı, firmaları ya da çalışanları ayrı ayrı panellerde bir manuel işlem sürecinden kurtararak, tek bir panelde tüm iş süreçlerini ve işlemlerini dijitalleştirmesi…”

Dijital ortamda siber risklerdeki artışa ve Bakiyem’in gelecek hedeflerine dikkat çeken Yalçın, “Güvenli altyapımızda sunduğumuz finansal çözümler ile kullanıcılarımızın iş modellerini geliştirmelerine katkı sağlamak, verimliliklerini artırmak ve büyüme hedeflerine katkı sağlamak önceliklerimiz arasında. Hedefimiz, Türkiye’de KOBİ’lerin dijitalleşmesini sağlayarak onları yurtdışında da rekabetçi hale getirmek. Ürünlerimizi öncelikle EMEA bölgesine sonrasında da bütün dünyaya sunarak globale açılmayı planlıyoruz.” diyor.

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)