Bankaların yeni rekabet alanı KOBİ

DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, 'Bireysel bankacılıktaki düzenlemelerin ardından rekabetin yoğunlaştığı alan KOBİ bankacılığı' dedi

DenizBank ihracat ve ödeme ertelemeli yeni ürünler için kolları sıvadı. Bireysel bankacılık alanında getirilen yeni düzenlemelerin hızı kestiğini dile getiren DenizBank KOBİ Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Burak Koçak, "Ancak KOBİ'de daha hızlı büyüyoruz. Bizim 2014 büyüme hedefimiz yüzde 25. Bankamızın toplam nakit kredilerinin içinde KOBİ kredilerinin payı yüzde 20. Bu oranın 25'lere kadar çıkabileceğini bekliyoruz. Yüzde 20-25'leri makul bir oran olarak görüyoruz" diye konuştu.

600 bin aktif müşteri

DenizBank'ın 2013 döneminde toplam kredi büyüklüğünde 12.3 milyar TL'ye ulaştığını kaydeden Koçak, KOBİ bankacılığında müşteri sayısında 1 milyonu aştıklarını, 600 bin aktif müşteriye sahip olduklarını da belirtti. 2008'de İşletme Kart'ı hayata geçirdiklerini belirten Burak Koçak, ticari kartlarda 933 binlik bir rakama ulaştıkları bilgisini paylaştı. Ticari kartlarda ise yüzde 34'lük pazar payına sahip olduklarını söyleyen Koçak, bu yıl 100 bin İşletme Kart'ı daha eklemeyi hedeflediklerini belirtti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)