Bilişim Grubu, "Gelecek 5.0" için hedef büyütüyor

Gelecek 5.0; yüksek teknoloji, mutlu insan ve dünya barışı temelli bir yaklaşım için Bilişim Grubu kolları sıvadı

‘Yerli ve Milli Teknolojiler’ yaklaşımını benimseyen Türkiye’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından olan Bilişim Grubu, üyeleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile buluştu. Toplantıda “Gelecek 5.0” yaklaşımı doğrultusunda Türkiye’deki bilişim sektörü değerlendirildi.

Katma değerli bilişim hizmetleri ve savunma teknolojileri için “Gelecek 5.0”

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilişim Grubu Başkanı Şenol Vatansever, ortaya koydukları “Gelecek 5.0” yaklaşımına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Bilişim Grubu olarak “Gelecek 5.0” yaklaşımımız doğrultusunda savunma sanayii, katma değerli bilişim hizmetleri, dijital dönüşüm, robot teknolojileri, otonom araçlar, yenilenebilir enerji ve siber güvenlik gibi alanlarda kamuoyu yaratmayı amaçlıyoruz.

Özellikle savunma sanayiine yönelik teknolojiler ile donanım ve yazılım temelli katma değerli hizmetleri ülkemizin ekonomik kalkınması için kilit teknolojiler olarak görüyoruz. Bilişim Grubu olarak Türkiye’de bugüne kadar yaşanan olumlu gelişmelerin çok daha ileri bir düzeye taşınması için bilişim sektörü, medya, siyaset ve devlet kurumları ile yakın temaslarımızı sürdürüyoruz.

Bilişim Grubu olarak akademisyenler, basın mensupları, BT yöneticileri ve sektör profesyonellerini bir araya getirerek akademik koordinasyonla birlikte sektör özelinde geniş kapsamlı ve çeşitli aksiyon planları oluşturacağız.”

Etkinlikte Türkiye’nin dijital dönüşüm haritası ve insansı robotlar çocuklarımıza neler katacak başlıklı sunumların yanı sıra, “Bilişim Sektöründe Kadın Teknik Çalışanlar” başlığıyla düzenlenen panelde sektörde kadın çalışan sayısını artırmak için hedef birliğine varıldı.

Bilişim Grubu etkinlikleri çerçevesinde üyeler düzenli olarak bir araya gelmeye devam edecekler.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)