Bitcoin ve altcoinler ne zaman yükselişe başlayacak?

Kripto para piyasaları uzun süren durgunluktan çıkabilecek mi? İşte yaşanabilecek gelişmeler...

Kripto piyasası için sıkıntı bir süreç devam ediyor. Son haftalarda tekrardan toparlandı denilen BTC, yine düşüş yaşıyor.

48.200 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamasının ardından değer kaybına uğrayan Bitcoin, bugün özelinde 42.000 dolar destek noktasına kadar gerilemiş durumda.

Birçok yatırım FED‘in faiz artışlarına başlamasının ardından Bitcoin ve altcoinlerin hiç durmayacak bir yükseliş yaşayacağını tahmin ediyordu.

Son oluşan durumlar ise pek öyle gözükmemekte. FED‘in faiz kararlarının kripto piyasası üzerindeki etkilerini merak eden okurlarımız, ilgili bağlantıya göz atabilirler:

Ethereum, kripto piyasasında boğayı başlatabilir!

Kripto piyasasının lider altcoini olan Ethereum, önümüzdeki haziran ayında çok büyük bir güncelleme geçirecek.

An itibariyle proof-of-work konsorsiyumu ile çalışan Ethereum, haziran ayında proof-of-stake konsorsiyumuna geçiş yapacak.

Ethereum 2.0 güncellemesiyle birlikte proof-of-stake’e geçecek olan lider altcoin, çok daha az enerji tüketeceği biliniyor.

Enerji tüketiminin azalmasıyla birlikte kurumsal yatırımcıların Ethereum‘a akın etmesi beklenirken, ETH fiyatının ise yükseliş yaşayacağı tahmin ediliyor.

Ethereum’un peşinden gidecek olan altcoinler, kripto piyasasının yemyeşil olmasını sağlayacakken, bu yükselişlere lider kripto paranın da eşlik etmesi, yeni bir boğa sezonunu başlatabilir.

Bu ihtimallere karşın ETH 2.0 güncellemesi 2 defa ertelendi. Tekrar bir erteleme gelmesi kripto piyasasında büyük etkiler yaratabilir.

Piyasanın düşüş yaşamasına neden olacak bu erteleme gerçekleşmediği takdirde, 2022’nin yaz aylarında kripto piyasasının yukarı yönlü hareketlerine şahit olabiliriz.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)