Bitcoin'de düşüş dalgası yeni mi başlıyor?

Delta Blockchain Fund kurucusu Kavita Gupta, mevcut kripto piyasası düşüşlerinin, bir yıldan fazla sürebilecek yeni bir sezon olduğunu söylüyor.

Bloomberg Technology ile bir röportaj sırasında konuşan Gupta, kripto düşüşlerinin, özellikle Bitcoin‘in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra önceki boğa ve ayı döngülerine benzer hareket ettiğini belirtti.

Bitcoin 30.000 dolar civarında bulunan destekte tutunmaya çalışırken Gupta, varlığın ayı sezonunun etkisini vurgulayarak 14.000 dolara düşebileceğine inanırken, Bu düşüş hareketinin Ethereum‘u da etkileyeceğini belirtti.

“BENCE BU SADECE KRİPTODA AYI SEZONUNUN BAŞLANGICI. BURADA EN AZ BİR BUÇUK YIL KALACAĞIZ. BİTCOİN‘İN BİR BUÇUK YIL DAHA 45.000 $, 50.000 $ VEYA 60.000 $’A GERİ DÖNECEĞİNE İNANMIYORUM.”

“İNSANLARIN BİTCOİN‘İN 30.000$ CİVARINDA GEZİNMEYE DEVAM ETMESİNİ BEKLEMELERİNE ÇOK ŞAŞIRDIM. BEN BTC‘NİN, 14.000 $ ARASINDA BİR SEVİYEYE DÜŞMESİNİ BEKLİYORUM”

Kripto ayı sezonuna rağmen Gupta, Bitcoin‘in bir yıldan fazla bir süre içinde bir rekor daha kıracağını iddia ediyor.

Piyasada yaşanan düzeltmelerin çok büyük bir fırsat olduğunu iddia eden başarılı yatırımcı, BTC‘nin yeni rekorlar kırmadan önceki son alım fırsatları olduğunu aktarmakta.

Ek olarak, Gupta, daha fazla şirket Bitcoin‘i bilançolarına dahil etmeye devam ettikçe, lider kripto para biriminin dünya üzerinde benimsenme oranının artığını söylüyor.

BTC‘de yeni bir ralli için kilit olayın benimsenme olduğuna inanan Gupta, Bitcoin’i bilançosuna dahil eden şirketlere büyük saygı gösterdiğini aktarmakta.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)