Büyük altın hareketinin işareti geldi!

Para piyasalarındaki son fiyat hareketlerini yorumlayan ekonomist Devrim Akyıl altın fiyatları için oldukça dikkat çekici bir analiz gerçekleştirdi. Akyıl altın fiyatlarının zorla tutulduğunu söyledi

Stratejist Devrim Akyıl altın fiyatlarının önümüzdeki süreçte ciddi anlamda değerleneceğini açıkladığı son açıklamasında altın fiyatlarının zorla tutulduğunu öne sürdü.

ALTIN FİYATLARI ZORLA TUTULUYOR

Ekonomist Devrim Akyıl “Altın küllerinden doğdu” başlığıyla takipçilerin karşısına çıkarken altın fiyatlarının nasıl baskılandığını anlattı. Akyıl altın gümüş gibi değerli metallerin dolar, Euro gibi fiyat paraların en büyük rakibi olduğunu söylerken “ altın ve gümüşün değerlenmesi şuanda dolar gibi para birimlerinin üzerindeki manipülatif baskıyı devam ettiremeyeceği için büyük bir çabayla tutulmaya çalışılıyor” dedi. Altın fiyatlarındaki bu baskının ilerleyen zamanlarda ters tepeceğini öne süren Akyıl “ Çok büyük baskılar geliyor. Ancak her baskı ardından sert yükselişlerle sonuçlanıyor” diye konuştu.

Konuşmasının devamında altın fiyatları için yaptığı teknik çalışmayı paylaşan Akyıl “Pazar gecesi 1677 dolara kadar indirilen altın fiyatları haftayı en yükseğinde 1779 dolar seviyesinde kapattı. Altın fiyatı kapattığı bu seviyeyle nefis bir ‘çekiç mum’u yaptı. Önümüzdeki haftayla ilgili de olumlu beklentileri barındırmaya başladı. Ufak tefek geri çekilmeler gelebilir. Ancak haftalık grafikteki bu mumlar majör bir geri dönüş sinyalidir. Ons altın 1778 doların üstünde kaldığı sürece altın fiyatlarının 1820 dolar seviyesine doğru hareketini bekliyorum. 1820 dolar seviyesindeki günlük kapanışlarda ise altın fiyatını önce 1896 dolardaki Ters omuz baş omuz (TOBO) çizgisine daha sonrada 2 bin doların üzerindeki yeni rekorlara doğru hareket getirecektir ” diye konuştu.

GÜMÜŞ FİYATINDA YENİ REKOR BEKLENTİ 57 DOLAR

Altın fiyatları için pozitif konuşan Devrim Akyıl bir diğer değerli metal olan gümüş içinde önümüzdeki süreçte yükselişler beklediğini belirtti. Ons gümüş fiyatının 22 dolara kadar baskılandığını açıklayan Akyıl Pazar gecesi gerçekleşen bu satışların gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü. Akyıl ons gümüşün 23 dolar 87 centin aşılması halinde gümüşün yeniden 24.20 dolar seviyesine geleceğini belirtti. Bu seviyenin de kırılmasıyla aylardır beklediği flama formasyonu oluşabileceğini öne süren Akyıl, ons gümüş fiyatında 27.80 dolar üzerinde haftalık kapanışlar gelmesi halinde gümüşün 57 dolara kadar çıkabileceğini iddia etti.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)