Elon Musk bu haberle sarsıldı

Dünyaca ünlü girişimci ve milyarder Elon Musk, 14 Nisan’da Twitter’ı satın alacağını açıkladı ve o günden bu yana tam 50 milyar dolar kaybetti

Dış Haberler Servisi

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, Twitter’ı almak istediğini açıkladığı gün Musk’ın sahip olduğu varlıkların değeri 251 milyar dolardı. Dün itibariyle bu rakam 201 milyar dolara geriledi, yani Musk’un serveti sadece 45 gün içinde %20 eridi.

Bu büyük kayıp önemli ölçüde Tesla hisselerinde yaşanan sert düşüşten kaynaklandı. Elon Musk’un ana gelir kaynağı olan elektrikli otomotiv endüstrisi ve havacılık sektörü yerine Twitter’ı satın almaya odaklanması ve vaktinin büyük bölümünü bir tür troll olarak burada geçirebileceğine dair kaygılar Tesla hisselerinin çökmesine neden oldu.

Buna Cuma günü Business Insider’ın ortaya çıkardığı cinsel taciz iddiaları da eklenince çöküş daha da derinleşti. Business Insider’ın haberine göre Elon Musk tarafından kurulan SpaceX havacılık şirketi, Musk'a karşı cinsel taciz suçlamasında bulunan bir uçuş görevlisiyle uzlaşmak için 250.000 dolar ödedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)