Elon Musk’ın Dogecoin üzerindeki etkisi hızla azalıyor

Elon Musk, özellikle Bitcoin ve Dogecoin üzerindeki etkisi ile sık sık gündeme gelmişti. Ancak son dönemde bu etki hızla azalıyor gibi gözüküyor. Öyle ki kısa bir süre önce Musk’ın Dogecoin odaklı bir tweet’i piyasaya neredeyse hiç etki etmedi

Elon Musk’ın Dogecoin Üzerindeki Etkisi Bitmiş Olabilir

Kripto para sektörü fiyat ve piyasa değeri bakımından son dönemde düşüşte olsa da sektörlen bilinirlik ve büyüme açısından oldukça hızlı ilerliyor. Öyle ki geçtiğimiz yıllara baktığımızda Elon Musk ve Binance’in CEO’su Changpeng Zhao gibi isimlerin bir tweet’i ile oldukça hareketlenebilen kriptolar, son dönemde JPMorgan gibi ABD banka devlerinin açıklamalarından bile oldukça az etkileniyor.

Son örnek olduğu gibi geçmişte Dogecoin’in (DOGE) fiyatına oldukça büyük etkileri olan Musk, son tweet’i ile sadece 25 saniye süren yüzde 5’lik bir atışa neden oldu. Tweet önecesi 0.0791 dolar olan DOGE, tweet sonrası 0.0763’e kadar geriledi.

Tweet’te ise Musk, David Gokhshtein’in “trilyoner” kelimesinin kulağa çok daha iyi geldiğini düşündüğünü söylediği tweet’e şaka yollu bir şekilde “Dogecoin Trilionaire” adlı bir film çekmeyi önerdi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)