fastPay ile A101’lerde cepten ödeme dönemi

DenizBank, Türkiye çapında günde yaklaşık 3,5 milyon kişinin ziyaret ettiği A101 ile önemli bir iş birliğini hayata geçirdi.

Buna göre DenizBank müşterisi olsun olmasın herkesin faydalanabileceği fastPay ile cüzdan taşıma derdi olmadan, nakit paraya ihtiyaç duymadan, sadece cep telefonunu yan çevirip, ekranda çıkan QR kodu (Kare Kod) okutarak 6000’i aşkın A101 mağazasında ödeme yapmak mümkün olacak. 

Her iki kurumun, kolay ve konforlu deneyim sunma noktasında güçlerini birleştirdikleri işbirliği kapsamında ek olarak fastPay ile yapılacak ilk alışverişte 10 TL ve alışveriş tutarının yüzde 10’u kullanıcıların bakiyelerine hediye edilecek; sonraki alışverişlerde de yüzde 10’luk iade fırsatı, kampanya süresi boyunca toplamda 35 TL olmak üzere devam edecek. 

Söz konusu anlaşmanın detayları, DenizBank Genel Müdürlüğü’nde, DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ve A101 CEO’su Erhan Bostan’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda paylaşıldı. 

“Market alışverişlerinde nakitsiz ödeme dönemini başlatıyoruz” 

Bankacılıktaki bilgi birikimi ve deneyimlerini, insan ihtiyacı ile teknoloji arasında buluşma noktası oluşturmak üzere kullandıklarını belirten DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, şöyle konuştu: “Teknolojinin üstel bir hızla ilerlediği bu dönemde ödevimiz, insan ihtiyacını en hızlı şekilde hangi kanaldan karşılanabileceğimizin matematiğini yapmak. fastPay uygulamamızı 7 yıl önce bu vizyonla, insanlarımızın hız, pratiklik ve erişilebilirlik beklentilerini karşılamak üzere, tüm banka müşterilerinin kullanımına açık olacak şekilde hayata geçirdik. İlk günden bu yana hedefimiz, ülkemizin finansal kapsayıcılık vizyonuna da katkıda bulunacak doğrultuda, bu inovasyonumuzu daha fazla alanda, daha fazla insanla buluşturup hayatı kolaylaştırmak oldu. Bugün de tüm Türkiye sathında günde 3,5 milyon insanımızın ziyaret ettiği A101’lerde market alışverişlerinde nakitsiz ödeme dönemini başlatacak anlaşmamızı hayata geçiriyoruz. Artık insanlarımız 6 binden fazla A101 mağazasında yapacakları alışverişlerinde fastPay ile cüzdan taşımadan, para üstü beklemeden, adeta kasadan ürün geçirir gibi telefonlarını yan çevirip kare kodu okutarak güvenle ödeme yapabilecekler. fastPay’in etrafına geniş bir ekosistemin destek ağını örerek, içini insanlarımıza fayda sağlamak üzere olabildiğince farklı sektörden iş birlikleriyle doldurmaya devam edeceğiz”. 

“Yenilikçi uygulamalarla A101 alışveriş deneyimini zenginleştiriyoruz” 

A101 CEO’su Erhan Bostan anlaşmaya ilişkin şöyle konuştu; ‘’A101 olarak kaliteli ürünleri en ucuza ve herkesin erişimine sunma misyonumuzu, müşteri deneyimini zenginleştiren ve günlük yaşamı kolaylaştıran uygulamalarla hayata geçirmek her zaman önceliğimiz. fastPay ile işbirliğimiz de, A101’in müşteri odaklı ve yenilikçi yaklaşımının doğal bir sonucu.

Bu işbirliğimiz ile hayata geçirdiğimiz nakitsiz ve temassız ödeme sayesinde, müşterilerimize daha hızlı ve kolay alışveriş olanağı, maliyet avantajı ve özel fırsatlar sunarak A101’deki alışveriş deneyimini zenginleştiriyoruz.’’ 

fastPay ile kolay ve hızlı ödeme nasıl yapılır? 

fastPay’i telefonuna indiren kullanıcılar diledikleri bankaya ait kredi kartlarını fastPay’e tanımlayarak ya da fastPay bakiyelerine para yükleyerek cep telefonlarını dijital cüzdana dönüştürmenin rahatlığını yaşıyor.

A101 mağazalarında cep telefonundan kolay ve hızlı ödeme yapabilmek için ise fastPay uygulamasını açıp telefonu yan çevirmek ve ekranda oluşan kodu kasa görevlisine göstermek yeterli. Saniyeler içinde tamamlanan ödeme sayesinde, kullanıcıların A101 kasalarındaki işlem süreleri de kısalmış oluyor. 

Yenilikçi ödeme uygulaması: fastPay 

DenizBank müşterisi olsun olmasın herkese açık bir platform olarak hizmet sunan fastPay’de, kullanıcılar tüm bankalara ait kredi kartlarını ekleyerek hiçbir ek masraf ödemeden istanbulkart ve Kentkart ulaşım kartlarına diledikleri yerde ve zamanda kolayca yükleme yapabiliyor, faturalarını ve site aidatlarını rahatlıkla ödeyebiliyor. Türkiye’nin ilk nakitsiz stadyumunu hayata geçiren, anlaşmalı iş yerleri ve e-ticaret ödemelerinde de hayatı kolaylaştıran fastPay, cepten cebe 7/24 ücretsiz para gönderme ve ATM’den kartsız para çekebilme özellikleri de sunuyor.

Sektörde birçok ilkin mimarı olan fastPay, daha önce de dünyada ilk handsfree (bluetooth) ödeme, sesle para çekme ve gönderme gibi yeniliklere imza atmıştı. fastPay; App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirilebiliyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)