Finansal inovasyonun Altın Madalyası ParamKredi’ye

Finans, bilişim, yazılım ve sigorta sektörlerindeki teknoloji odaklı inovatif projeleri teşvik etmek üzere her yıl düzenlenen PSM AWARDS 2020’de Yılın İnovatif Ürünü dalında Turk Finansman AŞ, ParamKredi ile ‘Altın’ ödülün sahibi oldu.

Ekim ayında lansmanı yapılan Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi, banka ve finansal teknoloji şirketlerinin projelerinin değerlendirildiği 33 başvuru arasından yılın en inovatif ürünü seçildi. Finans dünyasında yeniliklerin ödüllendirildiği en önemli organizasyon olan PSM Awards 2020’de, finans ve finansal teknolojiler sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jürinin oylarıyla ParamKredi, Yılın İnovatif Ürünü dalında ‘Altın’ ödülün sahibi oldu.

 

“Şimdi al sonra öde” modeliyle ihtiyacın anında karşılanıp, ödemenin 36 aya varan taksitle yapılabilmesini sağlayan Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi, e-ticaret sitelerinin müşterilerine, kredi kartı ya da banka hesabına ihtiyaç duymadan alışverişlerini hemen yapabilecekleri ve sadece alışveriş anında değil öncesinde de istedikleri zaman kredi limitlerini oluşturabilecekleri bir ödeme modeli sunuyor. ParamKredi ile dijital finansmanın ilk uygulaması avukatların harç ve masraf ödemeleri için BaroKart ile kredi kullanımları oldu. Bu uygulama kapsamında, avukatlar evlerinden ve ofislerinden çıkmadan kredi başvuru ve kullanımlarını, harç ve masraf ödemelerini, e-imza ve mobil imzalarını kullanarak Barokart platformu üzerinden Türkiye’de ilk defa her adımın tamamen online yürütüldüğü dijital bir süreçte tamamlayabiliyorlar.

“3 YIL İÇİNDE 1.5 MİLYAR TL FİNANSMAN SAĞLAYACAĞIZ”

 

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TURK Finansman A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Ertürk, işletmelerin, e-ticaret sitelerinin ve yeni girişimlerin müşterilerine ParamKredi ile bir alternatif finansman modeli sunabildiklerini belirterek, şunları söyledi:“ ParamKredi üyesi olan e-ticaret sitelerinin, kredi kartı olmayan, kredi kartı limitlerini kullanmak istemeyen, banka kredisi için şubeye gitmeyi tercih etmeyen müşterilerine, tahsilat veya senet riski almadan bütçelerine uygun uzun vadeli taksit imkânı sunabilmesi için yola çıktık. Kısa süre önce bir araya gelmiş bir ekip olmamıza rağmen pandemi döneminde dahi bir an bile motivasyonumuzu kaybetmeden titiz, kararlı ve azimli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. ParamKredi ile ülkemizdeki dijital finansmanın ilk uygulamasını avukatların harç ve masraf ödemelerinde ihtiyaç duydukları krediler için başvurusundan sözleşmesine, kullandırımından ödemesine kadar tüm adımların online gerçekleştirildiği dijital süreci hayata geçirdik. Üç ay içinde 45 milyon TL’den fazla kredi başvurusu aldık.”

Finans dünyasının yakından takip ettiği önemli organizasyonlardan PSM Awards 2020’de Yılın İnovatif Ürünü dalında ‘Altın’ ödül sahibi olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını vurgulayan Ertürk, sözlerine şöyle devam etti: "Yılların köklü kuruluşları bankalar ve bulunduğumuz çağın teknolojik gelişmelerini yakından takip eden çevik finansal teknoloji şirketlerinin yer aldığı 33 önemli kuruluş arasından henüz ilk senemizde ilk projemiz ile sıyrılmış olmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Ekibim adına başta PSM Awards’un değerli jüri üyeleri ve PSM ailesi olmak üzere, tüm Param Ekibi'ne teşekkürlerimi iletiyorum. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemlerde avukatlar gibi farklı meslek gruplarına ve e-ticaret sitelerine yeni nesil finansman modeli sunmayı, üç yıl içinde otomotiv harici finansman kredilerinde 1.5 milyar TL finansman sağlayarak, e-ticaret hacminin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz."

YORUM YAP

YORUMLAR (0)