Garanti BBVA, uzaktan güvenli müşteri edinimi süreçlerini Aware Knomi ile yönetiyor

Biyometrik yazılım çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Aware, Inc., (NASDAQ: AWRE), Garanti BBVA ile güvenli uzaktan müşteri edinimi ve belge doğrulama çözümleri konusunda çalışmaya başladığını duyurdu

Biyometrik yazılım çözümlerinin önde gelen küresel sağlayıcısı Aware, Inc., (NASDAQ: AWRE), Garanti BBVA ile güvenli uzaktan müşteri edinimi ve belge doğrulama çözümleri konusunda çalışmaya başladığını duyurdu. Garanti BBVA müşterisi olmak isteyenler, Aware Knomi™ mobil biyometrik kimlik doğrulama çözümünü kullanarak, banka şubesine gitmeye gerek kalmadan güvenli, hızlı bir şekilde Garanti BBVA müşterisi olabiliyorlar.

Türkiye’de dijital bankacılıkta öncü rol üstlenen Garanti BBVA, bir yandan yeni müşterilere ulaşabilmek diğer taraftan 15 milyonu aşkın müşterisine yenilikçi ve kesintisiz bir bankacılık deneyimi yaşatmak için teknolojik yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. Banka bu kapsamda uzaktan kimlik doğrulama teknolojileri sunan şirketler arasında yaptığı kapsamlı bir araştırma sonrasında, biyometri alanındaki geniş tecrübesi, lider konumu ve dijital biyometri çözümlerindeki uzmanlığı nedeniyle Aware ile çalışmayı tercih etti. Aware’in yerel iş ortağı DVA Bilgi Teknolojileri A.Ş. de uzaktan  müşteri edinimi projesinin başarıyla hayata geçmesi için katkıda bulundu.

Aware Knomi mobil biyometrik kimlik doğrulama çözümü sayesinde, Garanti BBVA müşterileri mobil uygulamayı kullanarak, her yerden, her zaman, güvenli, hızlı ve rahat bir şekilde müşteri olma sürecini başlatabiliyorlar. Neredeyse tüm mobil cihazlar üzerinden desteklenen yüz eşleştirme seçenekleri, potansiyel dolandırıcılıkları önlemek için gelişmiş canlılık algılama özelliği ve dünya çapında 6.000'den fazla resmi kimlik belgesi için yüksek düzeyde kimlik doğrulama seçeneğiyle Knomi, Garanti BBVA'nın yeni müşterileri sisteme dahil etmek için ihtiyaç duyduğu hepsi bir arada çözüm olarak öne çıkıyor.

Garanti BBVA Bireysel Dijital Çözümler Direktörü Burçin Bıkmaz, “Bu özel projede Aware'i seçtiğimiz için çok mutluyuz. Müşterilerimiz kendi evlerinin rahatlığında kimliklerini doğrulayabiliyor, Garanti BBVA’nın sunduğu benzersiz müşteri deneyimini hemen yaşamaya başlayabiliyorlar. Projeyi devreye almak için kısıtlı bir zaman dilimi vardı ve bir dizi yerel düzenlemeye de uyum sağlamamız gerekiyordu. Aware ve DVA'nın desteğiyle bu süreci başarıyla tamamladığımız için mutluyuz." dedi.

Aware COO’su Rob Mungovan, “Aware Knomi, Garanti BBVA'nın ihtiyaçları için mükemmel bir çözüm. Knomi'nin mobil biyometrik yetenekleriyle Garanti BBVA, yeni müşteri pazarlarına açılabilir ve yeni müşteriler için güvenli, kullanışlı bir müşteri edinim deneyimi sağlayabilir. Garanti BBVA'nın Aware'i seçmesinden büyük heyecan duyuyor ve şirketlerimiz arasında uzun soluklu bir ilişki kurmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

DVA Yönetici Ortağı Gökhan Gözütok, “Aware ile 2016'dan bu yana dijital müşteri edinimi akışı üzerinde çalışıyoruz. Aware, beklenen Türk yönetmeliğine uymak için iş akışlarında gerekli tüm özelleştirmeleri yaptı. Bu süreçte Garanti BBVA’daki arkadaşlarımız çözümün yerelleştirilmesinde çok önemli bir rol oynadılar. Sürecin zamanında ve başarılı şekilde ilerlemesi için gösterdikleri çaba ve konu hakkındaki bilgi seviyeleri etkileyiciydi. Aware ve Garanti BBVA ile oluşturduğumuz konseptin Mayıs 2021'de standart hale geldiğini görmek beni mutlu ediyor.” dedi

YORUM YAP

YORUMLAR (0)