Hedef Holding ve iştiraki Hedef Girişim’den Vepara Elektronik Para’ya büyük yatırım!

  Hedef Holding ve Hedef Girişim; elektronik para ve ödeme hizmetleri sektörüne Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri’ne iştirak etmek için sözleşme imzalayarak adım attı.

Hedef Holding A.Ş. ve Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. elektronik para ve ödeme sistemlerinde de yerini aldı.

Sanal pos, para transferi, e-cüzdan, ön ödemeli kart gibi hizmetleri aynı anda tek platform altında sunmayı planlayan Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.; 21.08.2022 tarihli Resmî Gazete’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan faaliyet izni almıştı.

Hedef Holding, Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin 32.450.000,00 TL ödenmiş sermayesinin %35'ine tekabül eden 11.357.500 adet payı, Hedef Girişim ise %25’ine tekabül eden 8.112.500 adet payı devir almak üzere Vepara’nın kurucu ortağı Nedim VURAL ile pay devir sözleşmesini imzaladı.

Konu devir işlemleri Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve diğer düzenleyici kurumların onayı akabinde gerçekleşecektir.

Vepara’nın kurucu ortağı Nedim VURAL ile birlikte, sunulması planlanan altyapı ile web siteleri üzerinden kredi kartı ile ödeme almak isteyen şirket sahiplerinden, sosyal medya hesapları üzerinden satış yapan influencerlara, banka şubelerinde vakit kaybetmek istemeyen genç nesilden, bayileri ile ödeme ağı sürecinde sistem kurmak isteyen holdinglere, genel müdürlüklere kadar çok geniş bir kitleye 360 derece hizmet sunulması amaçlanmaktadır.

Hedef Holding; Vepara’ya iştirak ederek portföy yönetimi, aracı kurum, girişim sermayesi, faaliyet iznine hazırlık sürecindeki yatırım bankası, kapanış sürecindeki sigorta şirketi ile, iştiraki olan finansal veri sağlayıcı şirketler ve bunları destekleyen yazılım geliştirme şirketleri ile ile bir finansal ekosistem yaratarak; finansal tüketicilere geniş bir faaliyet alanında hizmet sunmak ve oluşacak sinerji ile ülkemize katma değer yaratmak istemektedir.

Şirketten Kamuoyu Aydınlatma Platform'na (KAP) yapılan açıklamada, Şirketimizin Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş'ne iştiraki için, pay devri izni ile ilgili gerekli bilgi ve belgeler hazırlanarak bugün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası A.Ş'ne başvuru yapılmıştır denildi. 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)