Hedef Portföy'den yatırımcılara yepyeni bir fon

Piyasa hareketlerini ‘Davranışsal Analiz’ yönetimi ile analiz ederek, piyasaların asıl yönelimini keşfeden ve bunu değere dönüştüren  "HGV-Hedef Portföy Sentiment Serbest Fon" yatırımcıların alımına açıldı. 

Hedef Portföy, yatırım fonları ailesine, bir yenisi ekledi: HGV-Hedef Portföy Sentiment Serbest Fon. 

Sentiment Serbest Fon, portföyü içinde yatırım yapılacak varlıkların seçimi ve ağırlıklarının belirlenmesi sürecinde, davranışsal analiz algoritması olan Sentiment Algo kullanılıyor. Yatırımcı tercihini en çok etkileyen faktör olan “fiyat” bilgisini algoritmalarında kullanmayan Sentiment Algo, pay piyasası veri analitiklerini kullanarak, piyasanın kitlesel davranışlarını ve ruh halini ölçmeyi sağlayan göstergeler oluşturuyor. Fiyat ve hacim odaklı yaklaşımlardan farklı olarak, piyasanın anlık yönelimini ortaya koyan bu göstergeler, fonun optimum portföye ulaşmasını sağlıyor.

Hedef Portföy Genel Müdürü Ercan Güner, HGV-Hedef Portföy Sentiment Serbest Fon’unu orta düzeyde risk algısı olan, algoritma ile akıllıca yönlendirilmiş aktif portföy yönetimden yararlanmak isteyen, tek bir yatırım fonu ile çeşitli varlıklara yatırım yapmak isteyen ve düşük volatilite ile mevduat üstü getiri hedefleyen nitelikli yatırımcılar için doğru bir seçenek olduğunu değerlendirdi. Güner, konuya ilişkin olarak “Piyasa şartları doğrultusunda en etkin ve uygun portföye ulaşmak için varlık çeşitlendirmesi yapan, Sentiment Algo algoritmasını kullanarak piyasa davranış trendlerini yatırımcılar için getiriye dönüştüren bu yeni fonumuzla, piyasaya sunduğumuz yenilikçi ürünlere bir yenisi ekliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)