Ingenico iWE280 yazarkasaPOS'dan yeni uygulama

Ödeme sistemleri pazarının lider şirketi Ingenico Group, piyasaya sunduğu Ingenico iWE280 yazarkasaPOS üzerindeki uygulamalara bir yenisini ekledi

Ödeme sistemleri pazarının lider şirketi Ingenico Group tarafından geliştirilen ve Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan alınan onayla piyasaya sunulan Ingenico iWE280 yazarkasaPOS cihazı, yeni yazılımlarla yeni ihtiyaç ve beklentilere de uygun hale getirildi.

Ingenico iWE280 ile eczacıların sorununa kesin çözüm

Ingenico Türkiye ve Ortadoğu Genel Müdürü Alpay Sidal, eczacıların ihtiyaç duyduğu uygulamayı yeni nesil yazarkasaPOS iWE280 ‘e eklediklerini söyledi ve şu bilgileri verdi:
“YazarkasaPOS uygulaması ile birlikte SGK mensubu bir kurumdan medula sistemi üzerinden ilaç veya hizmet alındığında ve ödemesi kredi kartı ile yazarkasaPOS üzerinden yapıldığında aynı anda SGK adına yapılan tahsilatların da karşılığı olarak yazar kasa fişi kesilmeye başlandı. Bu nedenle muayene ve reçete katkı payı ücreti tutarları da KDV ve Gelir Vergisi matrahına dahil olmaya , yani özetle eczaneye ait olmayan KDV ve Gelir Vergisi de eczacı tarafından ödenmeye başladı. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için 3 Eylül 2014 tarihinde yayımladığı yazıyla birlikte çalışmalarımıza başladık.. Tahsilat yapılacağı zaman tutar girilip iWE280 ekranında çıkan “MATRAHSIZ” butonuna basılarak sorunsuz bir şekilde işlem gerçekleşiyor. Bu uygulama için Tübitak’tan onay alan Ingenico iWE280’den tahsil edilen katkı payları artık mali hafızaya kayıt edilmiyor. Sadece bilgi amaçlı olarak fiş üzerinde “KDV” ve “TOPLAM” ibarelerinin hemen altına ayrı bir satır olarak yazılıyor. Ayrıca cihaza ait X ve Z raporlarında bilgi olarak yer alıyor. Yeni yazılımımız ile Ingenico iWE280 ile eczacılarımızın bu sorununu hızlı bir şekilde çözdük.”

Ingenico yazarkasaPOS’lara 4 yıl garanti

Ingenico’nun, sadece 456 gr ağırlığında hafif, küçük ve ergonomik seyyar yazarkasaPOS cihazı iWE280’in 2 yıl olan garanti süresini de geçtiğimiz günlerde 4 yıla çıkardıklarını anımsatan Alpay Sidal, “Ingenico Group olarak uçtan uca ödeme konusunda dünyanın ve Türkiye’nin lider şirketiyiz. Ingenico’nun Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yeni nesil seyyar yazarkasaPOS’u iWE280’in 2 yıl olan garanti süresini de ücretsiz olarak 4 yıla çıkardık. 4 yıl boyunca Ingenico’nun garanti kapsamına giren ürünlerde oluşacak kullanıcı hataları dışındaki tüm olası arızalar ücretsiz olarak onarılacak ve yine ücretsiz olarak iş yerlerine geri gönderilecek. Kampanyamız 31 Aralık 2014 tarihine kadar satınalınmış ve malileştirilmiş tüm iWE280’leri kapsayacak” dedi.
Detaylı bilgi için Ingenico çağrı merkezi ile iletişime geçilebilir: 0 850 250 40 30 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)