Kripto Para Borsası Huobi, Bitex’i satın aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Huobi önemli bir satın alım gerçekleştirdi. Huobi, Latin Amerika’da faaliyet gösteren Bitex’i satın aldığını açıkladı

Bitex, Huobi Tarafından Satın Alındı

2014 yılında kurulan kripto para borsası Bitex, Arjantin, Şili, Paraguay ve Uruguay’da faaliyet gösteriyordu. Bu anlamda Bitex’in global pazarlar yerine bölgesel bir kripto para borsası olduğunu söyleyebiliriz. 

Şirket artık satın alımla birlikte çalışmalarına Huobi çatısı altında devam edecek. Konu hakkında açıklama yapan Bitex CEO’su şu ifadeleri kullandı: 

Bitex, Latin Amerika’daki büyük finansal krizlerin ardından, kullanıcılarımızın parasının değerini korumak adına kurulan bir kripto para borsası. Sekiz yıllık başarılı operasyonlarımız ve büyümelerimiz sonrasında Latin Amerika’nın önemli kripto para borsalarından birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Huobi Global sektörün öncü kripto para borsalarından birisi. Huobi Global ile ortaklık sadece genişlememizi desteklemekle kalmayacak ve aynı zamanda müşterilerimiz için daha iyi hizmet vermemize de yardımcı olacak. Ayrıca kullanıcılarımız Huobi Global platformunda daha geniş bir dijital varlıklar yelpazesine erişebilecek.
 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)