Mastercard temassız ödemelerle kent yaşamına hız ve kolaylık katıyor

Ödeme sistemleri teknolojilerinin lideri Mastercard, yenilikçi çözümleri sayesinde hızlanan kent hayatında tüketicilere zaman kazandıran ve hayatlarını kolaylaştıran çözümler sunuyor.

Nakitsiz bir dünya yaratarak her türlü ticaretin, alışverişin ve ödemenin daha hızlı, daha kolay ve pratik bir şekilde yapılmasına yönelik çalışmalar yürüten ödeme sistemleri teknolojilerinin lider şirketi Mastercard, akıllı şehirlere yönelik ödeme çözümleriyle kent sakinlerinin ve misafirlerinin de hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Trafik sadece büyük kentlerin sorunu olmaktan çıktı. Kentlerde yaşam şehir merkezinden dışarıya doğru kayarken, toplu taşıma hizmetlerinin de önemi artıyor. Yerel yönetimler, şehir içi ulaşımı ve park hizmetlerini daha konforlu bir hale getirmek için durmadan çalışıyor. Toplu taşıma denilince, eskiden akla sadece otobüsler gelirken bugün metrobüsler, tramvaylar, metro ve hafif raylı sistemler ve banliyö trenleri, feribot ve vapurlar da eklenmiş durumda.

Toplu taşımadaki alternatifler artarken, ödeme yöntemlerinin sadeleşmesi ve yolculara daha kolay yöntemler sunulması kentlere değer katan faktörler arasında. Çünkü bilet/kart almak veya yükleme yapmak hem kent sakinleri hem de ziyaretçileri için, ek bir zaman anlamında geliyor. İşte bu noktada ödeme sistemleri teknolojilerinin öncü şirketi Mastercard’ın hayata değer katan, yolculara ve sürücülere zaman kazandıran çözümleri devreye giriyor. Bu kapsamda kentin ihtiyaçları, mevcut altyapı ve kullanım alışkanlıklarını da göz önüne alınarak toplu taşımalarda banka kartlarıyla temassız ödeme ve kent/ulaşım kartlarının mobil olarak yüklenmesi ve hatta bazı kentlerde otomatik bakiye yüklemesine imkân veren teknolojiler hayata geçiriliyor. Haberin devamı için tıklayınız!

YORUM YAP

YORUMLAR (0)