Mobius uyardı: Bitcoin'e yatırım yapan şirketlere karşı temkinli olun

Mark Mobius, Bitcoin’in son zamanlarda yaşanan artışlara rağmen daha da düşmesini beklediğini söyledi. Ayrıca, Bitcoin’e yatırım yapan şirketlere karşı temkinli olduğunu belirtti

Dünyaca ünlü yatırımcı Mark Mobius Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yakın zamanda toparlanmasına rağmen daha düşük seviyelere geleceğine inandığını söyledi.

Mobius açıklamalarında ayrıca şunları söyledi: “Kripto para birimlerine olan ilginin ve coşkunun çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum”.

Ünlü yatırımcı hükümetlerin kripto para sektörüne olan müdahalelerinin daha da sıklaşacağını düşündüğünü ifade etti. Hem FTX hem Binance geçtiğimiz günlerde kaldıraç limitlerini 20 kat düşürmüştü.

Bitcoin’in hiçbir somut özelliği yok

Mobius, Bitcoin’e olan inancın yakında yıkılmaya başlayacağına inanıyor. Ünlü yatırımcı Bitcoin’in altından farklı olarak hiçbir somut özelliğinin olmadığını savundu. Bununla ilgili şunu söyledi: “Altın saat takabilirim ama Bitcoin takamam.”

Mobius ayrıca, Tesla gibi Bitcoin’e yatırım yapan şirketlere karşı “çok dikkatli” olacağını söylüyor.

Ünlü yatırımcı bununla ilgili “Tesla’nın bu yatırımı yapmasına çok şaşırdım. Ben böyle bir şirkete yatırım yapmak konusunda oldukça temkinli yaklaşırdım” ifadelerini kullandı.YORUM YAP

YORUMLAR (0)