Octet Türkiye’den İnsan Kaynağı yatırımı

65 ülkede faaliyet gösteren Avusturalya merkezli ödeme kuruluşu Octet Türkiye, pandemide artan talep ve kullanım oranlarıyla birlikte istihdamda %33 oranında bir artış sağladı.

Türkiye pazarında farklı ölçeklerde 2.400 şirkete hizmet veren Octet Türkiye, insan kaynaklarını her geçen gün güçlendirmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde artan talep ve büyüme hedefleri doğrultusunda istihdamını yüzde 33 oranında büyüten Octet Türkiye, 2021 sonuna kadar bu sayıyı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Sunduğu tahsilat ve ödeme ürünleri ile nakit döngüsünün alıcılar için uzun, satıcılar için kısa olmasını sağlayan Octet Türkiye Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan; son dönemde IT, Muhasebe, İç Kontrol, Uyum, Müşteri Deneyimi ve Satış departmanlarına yeni personel alımları olduğunu belirterek, “Pandemide teknoloji kullanımıyla birlikte Octet Türkiye’ye ciddi bir talep artışı oldu. Biz de sistemlerimizin kesintisiz çalışması ve gelen talepleri çok daha hızlı şekilde karşılayabilmek için Octet’e yeni ekip arkadaşlarımızı dahil ettik. Böylece, en iyi müşteri deneyimi ile daha hızlı büyümeye ve daha çok kullanıcıya ulaşmaya odaklandık. 2021 yıl sonuna kadar hedefimiz istihdamdaki artışı %50’ye çıkartabilmek” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)