Panasonic en yeni POS cihazını duyurdu

Panasonic’in en yeni POS cihazı hızlı servisli restoran, perakende ve turizm sektörleri için standartları yeniden belirliyor

Panasonic JS-970 All In One POS cihazı hızlı tüketim odaklı sektörlerde ödeme işlemlerine esneklik, güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti katıyor.

Panasonic yenilikçi modüler POS cihazı JS-970 All In One’ı duyurdu. Esnek kullanım ve zorlu şartlara karşı dayanıklılık hedeflenilerek tasarlanan JS-970 All In One hızlı servisli restoranlar, perakendeciler ve otel-konaklama gibi turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için ideal bir ürün olmanın yanında, söz konusu sektörlerde standart olarak kullanılan Panasonic JS-925’in yerini de alacak.

Panasonic’in 35 yılı aşkın perakende deneyimi ve teknoloji liderliğini yansıtan JS-970 esneklik, güvenilirlik ve müşteri hizmetleri gibi, perakende sektörünün önemli ilkelerine odaklanılarak tasarlanmış bir ürün.

Modüler yaklaşım çok yönlülüğü artırıyor

Panasonic JS-970, çok yönlü ve modüler tasarımı ile kazandığı esneklik sayesinde perakende operasyonlarının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde konfigüre edilebiliyor. Değiştirilebilir dokunmatik ekranları sayesinde cihaz her perakendecinin ihtiyacına göre kişiselleştirilebiliyor. Bu modüler yaklaşım sayesinde cihazın servis ve parça değişim süreçleri basitleşiyor ve tüm bu süreçler boyunca cihazın kullanımı sürdürülerek toplam sahip olma maliyeti düşürülüyor.

Dokunmatik ekran özelliği ve farklı ihtiyaçlara yönelik ekran seçenekleri

Panasonic JS-970, görüşü netleştiren ve dirençli dokunmatik ekran becerisine sahip olan 15 inç boyutunda XGA (1024x768) ekranla birlikte geliyor. Özel projeler için cihazın 17 inç boyutunda, dirençli dokunmatik SXGA (1280x1024) ve 15 inç kapasitif dokunmatik ekran seçenekleri de bulunuyor. Bu ekranlar daha rahat bir kullanım için 20 ila 90 derece açılarda bükülebiliyor ve hem sağa hem de sola 15 derece açıyla eğilebiliyor. Bu sayede kullanıcıya daha rahat bir kullanım ve daha yüksek bir cihaz deneyimi sunuluyor. Cihaza eklenen ekranlarla promosyon amaçlı video ve reklamlar da sergilenebiliyor.

Diğer opsiyonel özellikler arasında manyetik şerit okuyucu (ISO 1,2,3), güvenlikli manyetik şerit okuyucu (T-DES ve AES şifreleme), optik taramalı parmak izi okuyucu ve güvenlikli manyetik şerif & parmak izi kombinasyonları bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak I butonu (Dallas Key) seçenekleri kullanıcıların kayıtları ve kimliklerinin doğrulanması amacıyla kullanılabiliyor. Opsiyonel pil kapatma özelliği de sistemin güvenli bir şekilde kapatılmasını ve herhangi bir güç kesintisinde veri kaybının önlenmesini sağlıyor.

Perakendenin merkezinde

Panasonic JS-970 standart bir özellik olarak güçlü ve yaygın kullanımlı COM ve USB ara yüzleri ile donatılmış bulunuyor. Bu sayede işletmeler, hızlı servisli restoranların arabaya serviste kullandıkları harici müşteri ekranları, chip & pin ödeme terminalleri ve yazıcılar da dahil olmak üzere tüm ara birimlere bağlanabiliyorlar. Söz konusu bağlantılı cihazlara POS sistemi üzerinden güç sağlamak işletmelerin kablolama ve ek güç adaptörlerinden kaynaklanan maliyeti azaltmalarına olanak tanıyor.

Her ihtiyaca uygun işlem gücü
 
Panasonic JS-970, Intel® Pentium ® r G3320TE (3 MB Bellek, 2.3 GHz) ya da Intel® Celeron ® N2930 (2MB Bellek, 1.83 GHz’den 2.16 GHz’ye kadar ) işlemci seçenekleriyle her işletmenin ihtiyacına yanıt verebiliyor. Celeron işlemci fansız çalışıyor ve bu sayede içerisine partikül ya da toz girmiyor. Panasonic JS-970, dayanıklı tasarımı ve IP52 korumalı çerçevesiz ekranıyla toz ve suya karşı daha yüksek seviyede korunuyor ve daha uzun süreli bir kullanım sunuyor. Cihaz ayrıca opsiyonel olarak Intel HD Grafik yongası, 4GB RAM (maks: 16 GB), 320GB HDD (Serial ATA) ve 64GB SSD seçeneklerini sunuyor.

POS cihazı Windows Embedded 8.1 Industry Pro Retail, Windows Embedded 8.1 Pro, Windows Embedded POS Ready 7 ve Embedded Systems için Windows 7 Professional gibi Microsoft Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Mevcut aksesuarlarla uyumlu

Panasonic JS970, mevcut Panasonic POS cihaz kablo sistemi ve yan birimleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Bu sayede işletmeler başlangıçta yaptıkları yatırımları koruyabiliyorlar.

Panasonic Perakende Ekip Liderlerinden Francesc Castro, yeni ürünle ilgili şunları söylüyor: “Bu en yeni orta seviye POS sistemi perakende sektörüne yönelik teknoloji çözümlerimizi daha da ileri bir noktaya taşıyor. Dayanıklı POS sistemlerimiz ve geniş çeşitlilikteki Toughpad tabletlerimizle, hızlı servis restoran sektörü, perakende mağazaları ve süpermarketlerde yazarkasa, sipariş alma, envanter, toplama, stoklama ve diğer satış adımlarına yönelik sorunlara çözümler sunuyoruz.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)