Pandemide yazılım sektörü daha da önem kazandı

Pandemiyle birlikte hızla dijitalleşen dünyada şirketler de değişen tüketici davranışlarına göre iş modellerini, ürünlerini, hizmetlerini ve iş süreçlerini dijitalleştirmek durumunda kaldı. Yazılım sektörü ise daha da önem kazandı

Türkiye’nin yüzde 100 web tabanlı ilk iş uygulaması olan Workcube; işe ve işletmelere holistik bakış açısıyla yaklaşarak tüm bilgi, kaynak ve iş süreçlerini tek yazılım platformu üzerinden takip edilebilir hale getiriyor.

Workcube Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Turhan, 35 farklı sektöre çözüm olan Workcube’ün yüzde 100 web tabanlı bir çözüm olarak pazara sunulduğu 2002 yılından bu yana Türkiye pazarında şirket, holding, kamu iştiraki ve sivil toplum örgütü gibi farklı büyüklük ve kategoride kurumlar tarafından tercih edildiğini, koronavirüsle birlikte şirketlerin iş yapma biçimlerinin değiştiğini ve işletmelerin artık mobil çalışmaya ve tüm şirket fonksiyonlarına uzaktan erişime ihtiyaç duyduğunu belirtti. 

Turhan, web tabanlı çözümlere olan talebin çok büyüdüğünün de altını çizerek, 2020 yılında başlayan salgın dönemi şirketlerin iş yapma biçimlerini değiştirmiş durumda. İşletmeler artık mobil çalışmaya ve tüm şirket fonksiyonlarına uzaktan erişime ihtiyaç duyuyor. Bu ise gerçek anlamda web tabanlı çözümlere olan talebi sıçratmış durumda. Workcube değişen ihtiyaçlara ve yeni çalışma dünyasına yüzde 100’e yakın bir oranda cevap veriyor. Workcube’ün 2020 yılında hem müşteri sayısını hem de iş ortağı sayısını artıran sebeplerin başında şirketlerin bu bilinç değişimi geliyor. İşletmelerin, düzenli bakım ve upgrade hizmeti almamaları, uzmanların süreçlerini sürekli olarak iyileştirecek çaba harcamamaları ve rekabetçi gücü yükseltecek iş fikirlerinin işletmelerde uygulanmaması halinde yatırımlardan verim alınamayacağını ifade etti. 

Pandemi süreci çok hızlandırdı

Turhan, “Pandemi süreci işletmelerin Web tabanlı çözümlere olan ilgisini %90’ların üzerine çıkardı. Yıllardır uzaktan çalışmanın, çalışanların mobilizasyonunun, cloud ve web tabanlı sistemlerin önemini müşterilerimize anlatıyorduk. Ancak pandemi bu konuda işletmelere en ikna edici mesajı verdi. Pandemi öncesinde yapılan araştırmalarda “Yeni bir ERP veya iş çözümü alacaksam bunun mutlaka web veya bulut tabanlı bir sistem olmasını istiyorum” diyenlerin oranı genel satın alma eğiliminde %50 civarındaydı. Pandemiden sonra aynı şirketlerin yaptığı araştırmalarda bu oran %92 seviyesine çıktı. Bu algı ve ihtiyaç tanımı değişikliğinin etkilerini 2020 yılında çok net hissettik. Oluşan talep ve fırsat sayısına göre 2020’de çözümümüze olan talep %80-90 seviyelerinde arttı. Talebin artmasının yanı sıra, ürünümüzde yaptığımız fonksiyonel ve teknolojik ar-ge faaliyetlerine pandemi dönemine ilişkin yasal düzenlemelerde olan yoğun değişikliklerin de eklenmesi ile birlikte istihdamımızda %60 oranında bir büyümeye gittik.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Turhan ayrıca, “Workcube, aynı ürün için müşteri ihtiyacına ve tercihine göre bulutta veya on-premises yani müşterinin kendi sunucusunda lisanslama yapabilen nadir çözümlerden biri. Çözüm; işletmeleri farklı yazılımları entegre etmenin getirdiği zahmet, zaman kaybı ve maliyetten kurtarıyor. Workcube ERP, CRM insan kaynakları yönetimi, proje yönetimi, fiziki ve dijital varlık yönetimi, B2B, B2C gibi farklı başlıklarda firmaların kullandığı yazılım çözümlerinin sunduğu tüm fonksiyonları, iletişim ve işbirliği araçlarını bir arada ve bütüncül şekilde müşterilerine sunuyor.” dedi.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)