Phaymobile'dan üç perspektiften inovasyon

Phaymobile, Mobil Ekosistemini Genişletiyor: Üç perspektiften inovasyon

Cardtek Group şirketlerinden Phaymobile, bu yıl mobil ödeme alanındaki yeni ürünlerin de artmasıyla birlikte bu ürünlere yönelik çözümlerini başta Samsung’la gerçekleştirdiği iş birliğiyle birlikte tüm mobil ödeme dünyasına yayıyor.

Phaymobile, Embedded Secure Element tecrübesiyle, tüm dünya çapında Samsung markalı telefonlara veri yazılımı yapacak, güvenliği sağlayıp denetleyecek. Phaymobile’ın duyurduğu bir başka iş birliği ise, Tizen Association Partner Program’a katılması oldu. Phaymobile, Tizen için Tizen İşletim Sistemi’nin geliştirilip, uygulanmasına katkıda bulunacak. Phaymobile’ın mobil dünyaya yönelik hizmetleri arasında, bulut tabanlı mobil servis çözümleri sunan HCExpert ürünü bulunuyor.

Phaymobile Samsung Enterprise Alliance Program’a Dahil Oldu

Phaymobile, mobil ödeme sistemleri alanındaki deneyimini Embedded Secure Element tecrübesini kullanarak Samsung’un akıllı telefonları için sunduğu çözümlerle gösteriyor. Samsung’un kurumsal müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla oluşturduğu bir ekosistem olan “Samsung Enterprise Alliance Program”a da katılan Phaymobile, Samsung ürünleri için yeni uygulama yazılımları yapmanın yanı sıra, veri güvenliği sağlayacak altyapılar üzerinde çalışacak.

Phaymobile Tizen’in de Çözüm Ortağı

Phaymobile, akıllı telefonlar, tabletler, araç içi bilgi sistemleri ve akıllı TV'ler için geliştirilen, açık kaynak kodlu, Linux tabanlı bir işletim sistemi platformu olan Tizen Projesi için de bir işbirliği gerçekleştirdi. Phaymobile, Tizen İşletim Sistemi (OS) için geliştirme ve uygulama yapan Tizen Association’a dahil oldu. Daha önceden geliştirmelerini tamamladığı ve Rusya pazarına sahaya sunulacak olan Tizen OS içindeki NFC’li ödeme altyapısını geliştirmiş olan Phaymobile, alternatif işletim sistemleri üzerinde de çalışmalarını derinleştiriyor.

HCExpert ile Bulut Tabanlı Mobil Servis Çözümleri Hazır

Mobil ödeme sistemlerindeki son trend ve gelişmeler NFC tabanlı ödemeler dünyasında yeni çözümleri de beraberinde getiriyor. Mobil alanda akıllı kart tabanlı yazılım uygulamalarının gerçekleştirilmesini sağlayan Host Card Emulation (HCE) da bu çözümlerden biri olarak görülüyor. Phaymobile’ın, HCExpert ürünü de bulut üzerinden tokanizasyon hizmeti vermenin yanı sıra, mevcut kredinin (token) ödeme işlemi dışında, alışveriş kuponu, e-bilet gibi farklı formlarda kullanılmasına da olanak tanıyor. HCExpert, servis sağlayıcılara, NFC tabanlı ödeme sistemi için açık sistem sağlanmasına olanak veriyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)