Procenne, ProCrypt HSM ailesiyle ses getirmeye devam ediyor…

ProCrypt HSM, uluslararası geçerliliğe sahip PCI PTS HSM v3.0 ve Ortak Kriterler Sertifikasyonu (CC EAL4+) ile artık finans sektöründeki kurumların ihtiyacına çözüm oluyor…

Dijital güvenlik alanındaki çalışmalarıyla hem tüm ölçeklerdeki kurum ve kuruluşlara çözümler sunan hem de dolaylı olarak bireysel dijital güvenlik önlemlerine altyapı hazırlayan Procenne, ProCrypt HSM ailesiyle ses getirmeye devam ediyor. Hatırlanacağı gibi Procenne, 5 yıllık Ar-Ge çalışmaları sonrasında 2019 yılında “yerli ve milli ilk HSM cihazı” olma özelliğine sahip ProCrypt HSM’i piyasaya sürmüştü. Bu yılın ağustos ayında düzenlenen IDEF’21 etkinliğinde Yeni Nesil HSM’ini tanıtan şirket, ekim ayında da yine yine bir ilke imza atarak ProCrypt HSM’in bankacılık ve ödeme sistemleri sektörlerinde büyük önem taşıyan PCI HSM v3.0 sertifikasını aldığını duyurdu.

Procenne, kasım ayında ise T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Siber Güvenlik Haftası’na katıldı. İlki geçen yıl salgının gölgesinde ve sınırlı bir katılımla düzenlenen Siber Güvenlik Haftası, bu yıl salgın önlemleriyle birlikte daha yoğun bir katılımla gerçekleşti. Procenne standı da etkinlik boyunca katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Procenne CEO’su Resul Yeşilyurt’un da “Eski Oyun- Yeni Kurallar” başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldığı Siber Güvenlik Haftası boyunca şirket, hem yeni nesil HSM cihazı hem de Türkiye’de bir ilki başararak sertifikasyon sürecini tamamladığı HSM’i ile göz doldurdu.

“Salgın sonrası da dijital güvenlik ihtiyaçları artarak devam edecek”

Yeşilyurt, Siber Güvenlik Haftası boyunca yoğun ilgi gören Procenne ürün ve çözümleriyle ilgili şu bilgileri paylaştı: “ProCrypt HSM ailesi, tek platform üzerinde hem genel amaçlı hem de ödeme sistemlerine yönelik tüm ihtiyaçları karşılıyor. Yeni Nesil HSM’imiz de çok daha yüksek performansla işlem yapma kapasitesine sahip. Salgın pek çok noktada dijital güvenlik ihtiyaçlarını gözler önüne serdi. En büyük temennimiz bu salgının bir an önce sona ermesi. Ancak salgın sona erdikten sonra da dijital güvenlik ihtiyaçları artarak karşımıza çıkmaya devam edecek. Çünkü artık dijital çağ tam anlamıyla bir çağlayan olma yolunda ilerliyor ve bu da çeşitli güvenlik önlemlerini elzem kılıyor. Biz de Procenne olarak bu ihtiyaçlara her zaman her kurum ve kuruluşa yönelik olarak sunmak için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. ProCrypt HSM ailesi bugüne kadar kamu ve özel sektörde pek çok kurum ve kuruluş tarafından yüksek seviyede güvenlik ihtiyacını karşılama amacıyla tercih edildi. Şimdi uluslararası geçerliliğe sahip PCI PTS HSM v3.0 ve Ortak Kriterler Sertifikasyonu (CC EAL4+) ile ek paketleri sayesinde hem ödeme sistemleri hem de genel amaçlı HSM kullanımı olan tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılayan bir konumdayız. ProCrypt HSM ailesini daha da geliştirmek ve büyütmek için çalışmalara devam ediyoruz.”

YORUM YAP

YORUMLAR (0)