Ripple’ın üst düzey avukatından SEC’e ‘ikiyüzlülük’ çıkışı

SEC ve Ripple arasındaki dava halen devam ediyor. Henüz bir karara bağlanmayan davada, zaman zaman taraflardan açıklamalar da duyuyoruz. Ripple ‘in genel hukuk danışmanı olan Stuart Alderoty , bu kez SEC’i “İkiyüzlülük” konusunda uyardı

Ripple’ın Avukatından SEC’e: İkiyüzlülük Baş Döndürücü

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty , SEC’e bir uyarıda bulundu. SEC’in Ripple’dan önceki başka bir davasına atıfta bulunan Alderoty, SEC’in “ikiyüzlülüğünün sarsıcı” olduğunu söyledi. 

Aderoty’nin konu ile ilgili attığı tweette “SEC kurum içi denemeleri anayasaya aykırı ilan etti” diyerek olayı detaylandırdı: 

“SEC, jüri duruşmalarının çok yavaş olduğunu savundu, ancak daha sonra geri döndü ve davalıyı 7 yıl boyunca oyaladı. İkiyüzlülük baş döndürücü”

Üst düzey avukat, daha önce de SEC’i Ripple davasıyla ilgili oyalamakla suçlamıştı. Alderoty, SEC’in gecikmesine rağmen, Ripple ve mahkemenin sorunu olabildiğince çabuk çözmek için özenle çalıştığını söylüyor. Ancak çözüme ulaşmak için beklenen tarih ise 2023. 

Ripple davasındaki en son güncellemelere bakacak olursak,

SEC, Hinman’ın e-postalarının avukat-müvekkil gizliliği ile korunduğunda ısrar etti. Nisan ayı sonlarında gönderilen mektubunu desteklemek için bir yanıt gönderdi. Ripple sanıklarına verilen son yanıtta ise eski SEC yetkilisi William Hinman’ın SEC avukatlarından yasal tavsiye alındığı ve bu yüzden belgelerin avukat-müvekkil gizliliği ile korunduğu ve mahkemede ibraz edilemeyeceği bilgisi yer aldı.

U.Today ‘in haberine göre devam eden davada Ripple , para transferi için Litvanya merkezli FINCI ile el sıkıştı. Ripple, bu ortaklıkla Avrupa’dan Meksika’ya para gönderebilmesi için XRP tarafından desteklenen ODL platformunu kullanarak bir ödeme koridoru oluşturmayı planlıyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)