Şahan Gökbakar iki bankayı şikayet edecek

Komedyen Şahan Gökbakar ile ‘Recep İvedik 4’ filminin dağıtımını yapan Tiglon AŞ’nin patronu Murat Akdilek arasındaki hukuk savaşı büyüyor

‘Recep İvedik 4’ten payına düşen 25 milyon lirayı alamayan Şahan Gökbakar, Tiglon AŞ’nin patronu Murat Akdilek ile 18 Kasım’da yapılacak duruşmada karşı karşıya gelecek. Gökbakar, hakkı olan paranın yok edilmesinde payı olan herkesle hukuk yoluyla mücadele edeceğini söyledi.

Komedyen Şahan Gökbakar ile ‘Recep İvedik 4’ filminin dağıtımını yapan Tiglon AŞ’nin patronu Murat Akdilek arasındaki hukuk savaşı büyüyor. İddiaya göre; Akdilek, ‘Recep İvedik 4’ filminden doğan ve tümü Şahan Gökbakar’ın olan yaklaşık 25 milyon TL tutarındaki film gelirlerini kendisine ödemedi. Akdilek, kendi çıkarları için gelirleri Denizbank ve Tekstilbank’a ait olan faktoring şirketlerine temlik (alacağın devri) yoluyla aktardı.

Şahan Gökbakar’ın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı şikâyet üzerine Murat Akdilek hakkında soruşturma başlatılmıştı. Savcılık tarafından “hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma” suçunu işlediği isnadına dayalı olarak oluşturulan iddianame, İstanbul 63. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve Akdilek hakkında ceza davası açıldı. Buna göre ilk duruşma 18 Kasım’da yapılacak.

Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede şu ifadelere yer verildi. “12.10.2014 tarihli ve 2014/16006 No’lu iddianamede; “Tiglon şirketi yetkilisinin sözleşme ile temlik etmeme konusunda açık sınırlaması olmasına karşın hasılatları doğrudan temlik etmiş olduğu anlaşılmıştır. Sözleşme ile kendisine muhafaza edip devretmek üzere verilmiş gişe hasılatını temlik yasağı olmasına karşı kendisi yararına alacakları başkasına devir ederek güveni kötüye kullandığı tüm soruşturma dosyası kapsamından anlaşılmakla; delillerin takdiri mahkemeye ait olmak üzere; şüphelinin mahkemenizde yargılamasının yapılarak yukarıda belirtilen sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi kamu adına talep olunur. “

Alın teriyle, emek sarf ederek kazandığı her kuruşun peşinde olacağını belirten Şahan Gökbakar, “Bunu yapan ve hakkım olan bu paranın yok edilmesinde payı olan her bir kişiden ve kurumdan sonuna kadar hukuk mücadelesiyle hesap sorup hakkımı arayacağım. İnsan, onuru, gururu, haysiyeti ve emeği için yaşar.” şeklinde konuştu. Gökbakar, başkasının emeği ve hakkına göz dikmeye kalkanların hayatın komik olmayan yüzüyle er ya da geç tanışacaklarını söyledi.

Ü
nlü komedyen, ayrıca kendisine ait olduğu bilinen “Recep İvedik 4” filminin gelirlerini, Tiglon AŞ’den devir alan Denizbank ve Tekstilbank’a ait faktoring kuruluşlarını da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na şikâyet edecek.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)