Swap için Türkiye hangi ülkelerle masada?

Merkez Bankası'nın İngiltere, Rusya ve Malezya gibi ülkeler ile swap görüşmesi gerçekleştirdiği belirtildi. Görüşmelerin hızlandığı ve ilk anlaşmanın Azerbaycan ile yapılabileceği ifade edildi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) swap için görüştüğü ülkeler arasında Azerbaycan, İngiltere, Rusya ve Malezya'nın olduğu belirtildi.

Reuters'ın haberine göre Türkiye birkaç ülke ile swap anlaşması konusunda görüşmeler yürütürken Azerbaycan ile anlaşmaya yaklaştı. Haberde, Türkiye'nin swap anlaşması için görüşmeleri hızlandırdığı ve ilk anlaşmanın çok büyük ihtimalle Azerbaycan ile olmasının beklendiği belirtildi..

Türkiye'nin swap anlaşması konusunda görüştüğü diğer ülkeler arasında Malezya, Güney Kore, Rusya, İngiltere ve diğer Asya ülkeleri var. Katar ile mevcut swap anlaşmasının genişletilmesinin de mümkün olduğunu bildirildi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yeni swap anlaşmaları için 4 ülke merkez bankası ile görüştüklerini ve ikisi ile görüşmelerin çok iyi noktaya geldiğini açıklamıştı. (Dünya)

YORUM YAP

YORUMLAR (0)