Tepe Servis ATM temizliğini büyütüyor

ATM'lere ilişkin olarak temizlik işleri yapan Tepe Servis, günde 750 ATM temizliğini gerçekleştiriyor

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, ATM temizliğine yeni bir hız getirdi. Tepe Servis, inovatif bir yaklaşımla geliştirilen, tamamen yerli bir yazılım sayesinde, bir günde ortalama 750 ATM’nin temizliğini gerçekleştirebilecek iş hacmini yakaladı. Böylece şirket, ayda 22 bin 437 kez ATM temizliği gerektiren bir trafiği yönetebiliyor.

Uygulama sayesinde Tepe Servis saha ekiplerinden gelen verilerin tamamına ofis ortamında tek noktadan ulaşılarak, gerekli yönlendirmeler yapılıyor. ATM’lerde yasa dışı kart kopyalayıcı, kabinlerin usulsüz kullanımı gibi bir sorun ile karşılaşıldığında, görüntü ilgili kişilere aktarılarak çözüm süreci hızlandırılıyor.

7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERİLİYOR

Binlerce ATM’nin herhangi bir karışıklık yaşanmadan düzenli bir biçimde temizlenmesinin ciddi bir takip ve kontrol süreci gerektirdiğini belirten Tepe Servis Genel Müdürü Canan Çakmakcı, bu nedenle ATM’lerin bulunduğu güzergâhların rota planlaması için teknolojiye yatırım yaptıklarını söyledi. Çakmakcı, destek aldıkları ve geliştirilmesinde katkıda bulundukları yerli bir yazılım sayesinde, ATM temizlik hizmetlerini sistematik bir şekilde yürütebildiklerini ifade etti.

ATM’lerde kabin içi temizliğin banka güvenlik görevlileri ile koordineli şekilde gerçekleştirildiğini anlatan Çakmakcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Kabin dışı temizlik esnasında dahi ekiplerimiz 7 gün 24 saat çalıştıkları için birçok vaka tespit edebiliyor. Bunları anlık olarak yöneticilerine iletiyoruz. Kart okuyucu bölümünde yasa dışı kart kopyalayıcı aparatları, kabinlerin usulsüz kullanımı olabiliyor. Sorunlu, hasar görmüş, boyanmış, ilan yapıştırılmış, kapısı açılmış ATM’ler ile karşılaşabiliyoruz. Ayrıca şüpheli paketler tespit edilebiliyor. Bu gibi durumlarda hemen bankanın genel müdürlüğünden ilgili kişilerle iletişime geçiyor ve sorunu kendilerine bildiriyoruz.”

Tepe Servis ekipleri Türkiye genelinde Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Odeabank için ayda 22 bin 437 kez ATM temizliği gerçekleştiriyor.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)