THY'den yeni hamle

THY, galley (mutfak hizmetleri) koltuk ve uçak içi eğlence şirketlerini tek çatı altında birleştirmeyi planlıyor.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Sabah Gazetesi'nde Hülya Güler'e verdiği röportajda kendinden önceki THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'ya, "Ben göreve geldiğimde bu yılın bütçesi zaten hazırdı ve iyi yapılmış bir bütçeydi" sözleri ile destek verdi.  

İşte o röportajdan satır başları:  

- Yavaş yavaş 2019'un rakamlarını yakalamaya başladık. 

- Bu yıl 2019'un yüzde 10 gerisinde rakamlar bekleniyordu ama şu an hamdolsun iyi gidiyor.  

- Rakamların yükselmesi pilot ihtiyacını ortaya çıkardı. Pilot alımlarına başladık.  

- Bu yıl Rusya'dan 6.5-7 milyon turist beklentisi vardı. Savaş nedeniyle elbette bu durum değişti. Ancak Rus turist gelmek istiyor. 

- THY'nin kendisine ait 70 uçağı var. Bu 70 uçakla Rus turisti taşıma formülü gündemde. Bu yolla 3 milyon turist taşınması söz konusu olabilir.

- Yurtdışı uçuşlarla birlikte Anadolu Jet'i daha da büyüteceğiz.

- Avrupa'da uçak içi koltuk, galley (mutfak hizmetleri) şirketleri yavaş yavaş ölüyor. Bizim çok başarılı koltuk, galley ve eğlence sistemleri şirketlerimiz var. Şimdi galley, koltuk ve uçak içi eğlence şirketi tek çatı altında birleşecek. Biz orda hem TAI'ye hem Kibar Holding'e 'Bizim böyle bir niyetimiz var, siz de burada devam etmek istiyorsanız buyurun ama hisse oranları değişecek' dedik. Birleşmeyle oluşacak markayı dünyaya açacağız.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)