Umut ve çaba hala en güçlü silah

22 kadın lider geleceğe ışık tutacak kız çocukları için bir araya geldi, kadın liderler fark yarattı!

PSM Dergisinin organize ettiği  “Zirve Yolunda” ve “Wbuzz” projeleriyle bugüne kadar 100’e yakın kadın liderin hikayesine dokunduk. Bu yıl da geçen yıllarda olduğu gibi finans, teknoloji ve sigorta alanındaki kadın lider hikayelerinin peşine düştük.

Herkesin 2 yıl aradan sonra birbiriyle doya doya sohbet edebildiği, rakip şirketlerde olsalar dahi rekabetin değil tam bir dayanışma ve iş birliğinin oluştuğu etkinlikte geleceğe dair umutlarımızı artıran ise toplantıya katılan kimi ulusal ve uluslararası şirkette üst düzey yöneticilik yapan, kimi de kendi girişimini kuran 22 kadın liderin kız çocuklarının geleceği için bugün çaktıkları kıvılcımı devam ettirmek üzere harekete geçecek olmasıydı…

Evet, 2019 yılından bu yana kadınların çalışma hayatının her aşamasına katılımını desteklemek, başarılarını öne çıkararak görünürlüğünü artırmak amacıyla düzenlediğimiz Wbuzz “Fark Yaratan Kadınlar” buluşmasını, 21 şirketten 22 kadın liderin katılımıyla 15 Mart’ta İstanbul Feriye’de gerçekleştirdik. “İş dünyasında eşitlik, kapsayıcılık ve aidiyet” temasıyla düzenlediğimiz toplantıda kadın liderlere şu soruları yönelttik:

- Salgınla yaygınlaşan uzaktan çalışma sistemi kadın çalışanları ve yöneticileri nasıl etkiledi?

- Şirketinizin kadınların kariyer planlamasını destekleyen politikaları ve uygulamaları hakkında bilgi verebilir misiniz?

- Eşitlik, kapsayıcılık ve aidiyet bağlamında finans ve teknoloji dünyasında kadınların karşılaştığı fırsatlar ve tehditler neler?

- İş dünyasını kadınlar başta olmak üzere tüm çalışanlar için daha adil, daha eşit ve daha kapsayıcı kılmak için önerilerinizi alabilir miyiz?

Günü anlamlı kılan ise katılımcıların KızCode sosyal girişimini, geleceğe ışık tutacak kız çocuklarının eğitimini desteklemesiydi...

Artık daha büyük gruplarla daha somut projeleri hayata geçirme zamanı geldi. Kısaca dergimizde yakında kadınlarla ilgili daha çok haber okuyacaksınız!

Okumak için tıklayınız

YORUM YAP

YORUMLAR (0)