Visa'dan Ukrayna'ya yardım

Visa Vakfı'nın Ukrayna halkına insani yardımı desteklemek için UNICEF'e 2 milyon dolarlık yardım yapacak

Visa Vakfı'nın Ukrayna halkına insani yardımı desteklemek için UNICEFe' 2 milyon dolarlık yardım yapacak. Visa'nın kamuoyu bilgilendirme amacıyla yayınladığı metin şu şekilde: 

Geçtiğimiz günlerde Visa olarak hepimiz Ukrayna'daki trajik hadiseleri derin bir üzüntü ile takip ettik. Kalplerimiz Ukrayna'daki güvenlik, barınak ve barış arayan birçok insan ve aileyle birlikte.

Bir numaralı önceliğimiz, doğrudan etkilenen çalışma arkadaşlarımızın güvenliğini sağlamak. Çalışanlarımız ve Visa Foundation ile birlikte temel ihtiyaçların karşılanmasına yönelik insani yardım çabalarını desteklemek istiyoruz.

Bu amaçla Visa Vakfı, Ukrayna halkına insani yardımı desteklemek için UNICEF için ABD Fonuna 2 milyon dolarlık bir hibe sağlayacak. UNICEF'in cesur çalışmalarını ve insani yardım çabalarını desteklemekten gurur duyuyoruz.

Ukrayna'ya yardım amaçlı gerçekleştirilenlerin yanı sıra Visa, geçerli yaptırımlara uyum sağlamak adına derhal harekete geçti. Visa, ileride uygulanabilecek ek yaptırımlara ayak uydurmaya hazır. 

Düşüncelerimiz ve dileklerimiz Ukrayna halkı ve etkilenen herkesle birlikte. Yakında barışçıl bir çözüm umuyoruz.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)