Yapı Kredi Portföy'e Altın Boğa ödülü

 Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından yedinci kez düzenlenen TSPB Altın Boğa Ödülleri'nde Yapı Kredi Portföy, 2021 yılının Yatırım Fonları Portföy Büyüklüğü Lideri olarak Altın Boğa ödülüne layık görüldü

Sektörde öncü konumda bulunduklarını dile getiren Yapı Kredi Portföy Genel Müdürü Müge Peker, ödülle ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu: “Yapı Kredi Portföy olarak yönetimimizdeki varlık büyüklüğünün tamamını farklı piyasalarda uzmanlaşmış profesyoneller ve uzmanlardan oluşan bir takım çalışması ile yönetiyoruz. Bu yönetişim şeklimiz ve portföy yönetimi şirketleri arasında sergilediğimiz öncü ve güvenilir duruşumuzla yıllardır müşterilerimizin beğenisini kazanıyoruz. Yapı Kredi Portföy olarak 2021’de tüm yatırım fonlarında 45 milyar TL’nin üzerindeki büyüklük ile pazar payımızı ve müşteri tabanımızı artırarak yüzde 16,6 ile pazar liderliğine yükseldik. Yine 2021 yılında, toplam yönetilen varlık büyüklüğümüzü yüzde 82 artırarak 80,8 milyar TL’ye ulaştırdık. 2022’nin ilk dört ayı itibarıyla da yatırım fonlarında toplam 52 milyar TL değerindeki büyüklüğümüzle liderliğimizi pekiştirdik. Yapı Kredi Portföy olarak, yatırımcılarımıza gerek getiri gerekse sunulan hizmette en yüksek faydayı sağlamak en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyor.

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin düzenlediği 7. Sermaye Piyasaları Birliği Altın Boğa Ödülleri’nde ödüllendirilmek başarılarımızın bir tasdiki olduğu için bizi oldukça gururlandırıyor. Yapı Kredi Portföy olarak, müşterilerimize sunduğumuz sınırsız hizmetle başarılarımızı devam ettirmek için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.”

 

 

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)