Yapı Kredi'den Teb Arval'a kredi

Yapı Kredi, tam kapsamlı araç ve filo kiralama çözümleri sunan TEB Arval’a 130 milyon TL’lik sürdürülebilirlik bağlantılı kredi verdi.

Yeşil ve sürdürülebilir finansman ürünleriyle müşterilerinin sürdürülebilir iş modellerine geçişine katkı sağlayan Yapı Kredi, tam kapsamlı araç ve filo kiralama çözümleri sunan TEB Arval’a 130 milyon TL’lik sürdürülebilirlik bağlantılı kredi sağladı. Kredi şartları içerisinde yer alan Sürdürülebilirlik Bağlantılı Hedefler ile 3 yıllık kredi vadesi boyunca filo genelindeki egzoz gazı emisyonlarının azaltılması, elektrik ve hibrit yakıtlı araç sayılarının artırılması amaçlanıyor. Sürdürülebilirlik Bağlantılı Hedefler gerçekleştirildiğinde ise kredi faizinde avantaj sağlanacak.

Sürdürülebilirlik yolculuklarında müşterilerimize destek oluyoruz

Müşterilerinin sürdürülebilir iş modellerine geçişini hızlandırmak ve sürdürülebilirlik alanında farkındalık yaratmak için çalışmalar yürüttüklerini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul, şu değerlendirmede bulundu: “Yapı Kredi olarak ekonomik, çevresel ve toplumsal sürdürülebilirliğin sağlanması konusunda sorumluluk alıyor ve müşterilerimizin sürdürülebilirlik stratejilerine uygun finansman yapıları kurguluyoruz. Bu doğrultuda, TEB Arval ile birlikte 130 milyon TL’lik sürdürülebilirlik bağlantılı kredi işlemini gerçekleştirdik. Kredinin şartları içerisinde, TEB Arval ile birlikte belirlediğimiz sürdürülebilirlikle bağlantılı hedefler de bulunuyor. TEB Arval bu hedefler sayesinde filo genelindeki egzoz gazı emisyonlarının azaltılmasını, doğa dostu elektrik ve hibrit yakıtlı araç sayısının ise artırılmasını sağlayacak ve Birleşmiş Milletler’in “Erişilebilir ve Temiz Enerji” ve “İklim Eylemi” başlıklı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sunacak. Hedeflerin gerçekleştirilmesi halinde finansman şartlarında ve maliyetinde avantajlar sağlanacak. Sürdürülebilirlik ile ilgili alanlarda farkındalık yaratmak için bu işlemimizde olduğu gibi, sürdürülebilir finansman ürünlerini müşterilerimize tanıtıyor ve onları bu ürünleri kullanmaya teşvik ediyoruz. Müşterilerimizin de bu ürünlerimize gösterdiği hassasiyet ve ilginin çok değerli olduğuna inanıyoruz. Yapı Kredi olarak önümüzdeki dönemde sağlayacağımız finansmanlarla müşterilerimizin ve ülkemizin sürdürülebilirlik alanında yolculuğuna ve gelişimine destek vermeye devam edeceğiz.’’

 

YORUM YAP

YORUMLAR (0)