“Verifone, perakendecilerin Apple’ı olacak”

Onur Altınbaş: “Perakendeciler teknolojiye odaklanmalı. ABD’de her 10 perakende zincirinin 8’i Verifone’un ‘bulut’ ödeme platformunu kullanıyor..."

Gıda perakendesinin geleneksel buluşma noktası “Yerel Zincirler Buluşuyor 2015 Konferansı” 15-16 Nisan’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Verifone Türkiye, Güney Doğu Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, konferansın ikinci gününde yaptığı konuşmada, gıda perakendesi ve bu sektörün tedarikçilerine ödeme sistemleri alanındaki en son teknolojilere ilişkin bilgiler verdi. Altınbaş, tüketici beklentilerinden dolayı perakendecilerin geldikleri bu noktada “tedarikçilerin beklediği koşulların” da değiştiğini özellikle ifade etti. Bu nedenle perakende tedarikçilerinin çözüm üretirken, daha yenilikçi ve bu beklentileri karşılayan teknolojilere odaklanmaları gerektiğini ifade etti.

Altınbaş, Verifone’un özellikle perakende sektörüne ilişkin inovatif çözümlerini anlattı ve perakendecilerin Apple’ı olmayı amaçladıklarını vurguladı. Ardından da Verifone’un tedarik zincirlerine ve gıda perakendesine sunduğu en önemli çözümlerden biri olan Apple Pay’e ilişkin şu bilgileri verdi: 

“ABD’deki her 10 perakende zincirinin 8’i, Verifone ‘bulut’ ödeme platformunu kullanıyor. Bu iş ortaklarımız Apple Pay’i uygulamaya almak için, hiçbir farklı işlem yapmaksızın sadece “bulut” ortamında bu teknolojiyi aktif hale getirerek, neredeyse eş zamanlı olarak müşterilerine bu servisi sunabiliyorlar. Aynı zamanda bu teknolojiyi ‘bulut’a taşımamış olan perakende zincirleri aynı sistemi hayata geçirebilmek için 6 ile 12 aylık proje planları yaratıp başka alanlara kanalize edebilecek çok değerli inovasyon kaynaklarını bu projeye harcamak zorunda kalıyorlar. İşte tam da bu noktada, hangi projelerinizi iç kaynaklarla yönetip, hangi projeyi ‘outsource’ edeceğiniz sizi fark ettiriyor.”

TÜRKİYE GIDA PERAKENDESİNİN BULUŞMA NOKTASI

Bu yıl “teknoloji” temasıyla düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) organizasyonu gıda perakendesine ürün ve hizmet sağlayan üretici ve tedarikçi firmalar ile yerel zincir marketleri bir araya getirerek işbirliği kanallarını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Düzenlendiği günden bu yana 7 yıl içinde, hızlı bir şekilde sektörün buluşma noktası haline gelen YZB, sektörün lider firmalarının yeni ürün ve hizmetlerini interaktif stantlarla sunduğu, ziyaretçilerinin memnuniyetini her geçen yıl daha da artırıyor. İki gün süren ve çok yoğun bir ilgi gören konferansta konuşmacılar, sunumlarıyla katılımcılara teknolojinin alışveriş alışkanlıklarımızı nasıl etkileyeceğinden geleceğin marketlerine, ödeme sistemlerinden e-alışverişe, market ekipmanlarından güvenlik sistemlerine kadar birçok konuda önemli kazanımlar sağladılar.

YORUM YAP

YORUMLAR (0)

Yandex.Metrica